Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

STUDENTU ZINĀTNISKĀS KONFERENCES “SPORTS UN VESELĪBA 2021” VIEGLATLĒTIKAS UN PELDĒŠANAS KATEDRAS SEKCIJĀ UZVAR AGNESE PRIKAZA

Drukāt

Agnese Prikaza 202126.aprīlī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītās studentu zinātniskās konferences “Sports un veselība 2021” Vieglatlētikas un peldēšanas katedra sekcijā par labākajām atzītas bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studenšu – Agneses PRIKAZAS, Aleksandras RIBAKOVAS un Lindas FELDMANES pētījumu prezentācijas.

Lasīt tālāk...
 

LSPA IZSLUDINA KONKURSU DOKTORANTU ATBALSTAM ZINĀTNISKI PĒTNIECISKAJĀ UN STUDIJU DARBĀ

Drukāt

ESF RSU LSPA 2021Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) izsludina konkursu doktorantu pieteikumu atlasei darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās" projektam Nr. 8.2.2.0/20/I/004, “Atbalsts doktorantu iesaistei zinātniski pētnieciskajā un studiju darbā”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA KOORDINĒTAJĀ PROJEKTĀ – REHAB, ORGANIZĒS TIEŠAISTES SEMINĀRUS UKRAINAS KOLĒĢIEM FIZIOTERAPIJĀ

Drukāt

WhatsApp Image 2021-04-21 at 5.03.50 PM 2

Pielāgojoties COVID19 pandēmijas apstākļiem, LSPA koordinētā Eiropas Komisijas REHAB projekta (“Inovatīva Izglītība Rehabilitācijā -  jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā”, nr.  598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP) partneri vienojušies par turpmākā darba organizēšanu tikai attālināti.  Jau marta beigās LSPA saņēma pozitīvu atbildi no Eiropas komisijas, apstiprinot visas iesniegtās izmaiņas projekta turpmākajā norisē, kas paredz projekta darbu attālinātā formā.

Lasīt tālāk...
 

LATVIJĀ VADOŠĀ ŠĀVĒJA AGATE RAŠMANE UZVAR STUDENTU ZINĀTNISKĀS KONFERENCES “SPORTS UN VESELĪBA 2021” SLĒPOŠANAS KATEDRAS PĒTNIECISKO DARBU KONKURSĀ

Drukāt

Agate Rasmane 2021 pLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītajā studentu zinātniskajā konferencē “Sports un veselība 2021”, 20.aprīlī notika Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, airēšanas, tūrisma un rekreācijas katedras sekcija, kurā ar tiešsaistes ziņojumiem par veiktajiem pētījumiem piedalījās 8 bakalaura programmā studējošie. Par labāko atzīts 4. kursa studentes un Latvijas vadošās šāvējas Agates RAŠMANES pētnieciskais darbs. Rašmane šogad kvalificējusies startam Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Lasīt tālāk...
 

TOPOŠIE FIZIOTERAPEITI STARPTAUTISKĀ “NORDPLUS” PROJEKTĀ GUVUŠI ZINĀŠANAS PAR VECU CILVĒKU VESELĪBAS APRŪPI

Drukāt

Nordplus 2021No 12. līdz 16. aprīlim LSPA bakalaura programmas “Fizioterpija” studējošās - Laila Šleiere, Darija Ivaščenko, Anna Žuša, Linda Grantberga un Inita Henilane,  attālināti piedalījās intensīvajā studiju programmā “Inegratīvā aprūpe seniora vecuma cilvēkiem”, kas ir daļa no Ziemeļvalstu Ministru padomes finansētā “Nordplus” projekta vecu ļaužu aprūpē.

Lasīt tālāk...
 

14. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNĀTNES KONFERENCE “SPORTS UN VESELĪBA PĀRMAIŅU LAIKĀ”

Drukāt

BSZ konference LSPA 2021 IGNo 29. līdz 30. aprīlim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) pirmo reizi attālināti, izmantojot Zoom platformu, rīko 14. Baltijas sporta zinātnes konferenci “Sports un veselība pārmaiņu laikā”. Tā ir jauna pieredze gan konferences organizatoriem, gan dalībniekiem, jo attālināti tiek nodrošinātas zinātniskās diskusijas starp pētniekiem no 12 valstīm.  Konference veltīta tēmām, kas saistītas ar šī laika izaicinājumiem un iespējām sportā, par veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu aktualitātēm un nākotnes tendencēm.

Lasīt tālāk...
 

30. APRĪLĪ ATTĀLINĀTI NORISINĀSIES EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS

Drukāt

Zinātnieku-nakts-2021 2Piektdien - 30. aprīlī, attālināti norisināsies ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts, kura mērķis ir sniegt iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, šogad virtuāli viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs no visas Latvijas, tai skaitā Latvijas Sporta pedaoģijas akadēmijā (LSPA). Šī gada pasākuma tēma ir “Zinātnes sasniegumi nākotnei” un pasākumu šogad organizē Latvijas Universitāte.

Lasīt tālāk...
 

LĪDZ 19.APRĪLIM VAR PIETEIKTIES LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI “SPORTS UN VESELĪBA 2021” SLĒPOŠANAS, ŠAUŠANAS, ORIENTĒŠANĀS, AIRĒŠANAS, TŪRISMA UN REKREĀCIJAS KATEDRAS SEKCIJAI

Drukāt

LSPA 100 SZK sleposana IG20.aprīlī, pulksten 13.30, MS Teams platformā turpināsies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītā studentu zinātniskā konference “Sports un veselība 2021”. Pieteikties konferences Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, airēšanas, tūrisma un rekreācijas katedras sekcijai līdz 19.aprīlim aicināti visi LSPA īstenoto studiju programmu studenti, izņemot maģistrantūras un doktorantūras studentus, kā arī citu augstskolu studenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA REKTORS: ŠĪ GADA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKĀ KONFERENCE IZDEVUSIES IZCILI. PALDIES ORGANIZATORIEM UN DALĪBNIEKIEM!

Drukāt

Sportam But noslegusies IG 202115.martā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) tiešsaistes platformā Zoom norisinājās ikgadējā Akadēmijas doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference. Konferences “SPORTAM BŪT!” plenārsēdi atklāja LSPA rektors, profesors Juris Grants, kurš iezīmēja LSPA simtgadi un sniedza nelielu ieskatu tās dibināšanas vēsturē, kā arī prezentēja jaunākās sporta zinātnes un veselības aprūpes sportā grāmatas, kas nāks klajā LSPA simtgades zīmē.

Lasīt tālāk...
 

LSPA ZINĀTNES DAĻA SĀKUSI DARBU STARPTAUTISKĀ “ERASMUS+” PROJEKTĀ PAR PAREIZAS STĀJAS LOMU KUSTĪBAS IZPILDĒ (MOTION)

Drukāt

MOTION 2021 IGSporta izglītības pasākumu aģentūra “Baltijas futbola skola” sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), Lietuvas Šauļu futbola federāciju, Igaunijas futbola klubu “Elva” un Ukrainas futbola klubu “Kijevas Dynamo” sākusi darbu Eiropas Savienības finansētā “Erasmus+” programmas projektā “Somatoskopisko un antropometrisko indikatoru ietekme uz sniegumu” (MOTION).

Projekta galvenais mērķis ir aizsargāt sportistus, īpaši jaunākos, no veselības un drošības apdraudējumiem, uzlabojot treniņu un sacensību apstākļus. Iesaistītās puses iecerējušas aktualizēt tēmu par sportā iesaistītu personu pareizas stājas lomu kustības izpildē, vērtējot atlētu fizisko stāvokli partneru sporta klubos.

Iecerēts izpētīt sportistus ierobežojošos faktorus, kas neļauj galvenajām ķermeņa daļām optimāli strādāt. Projektā plānots arī izstrādāt vingrinājumu kopumu un zinātniski pamatotu metodiku, kas veicinās muskuļu nelīdzsvarotības novēršanu noteiktās ķermeņa daļās un stājā.

No LSPA projektam piesaistīta Zinātnes daļa: profesors Jānis Žīdens, vadošā pētniece Anna Zuša un  Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, kuru uzdevums ir koordinēt pētniecisko procesu, lai projektu izstrādātu pamatojoties uz zinātniski pierādāmiem fakiem. 

Lai gan sākotnēji projektu bija paredzēts sākt 2021.gada janvārī, COVID-19 pandēmijas iespaidā, projekta uzsākšana aizkavējās. Pirmā projektu koordinatoru tikšanās norisinājās 19. februārī, izmantojot Zoom platformu, nevis tiekoties klātienē, kā projektā bija iecerēts.

Projektu plānots īstenos no 2021. gada 1. janvāra  līdz 2022. gada 1. jūlijam. Tā maksimālais finansējuma apjoms ir 59 980 Euro - atkarībā no definēto mērķu sasniegšanas atbilstošā kvalitātē, kuru izvērtē Eiropas Savienība.

Projekta nosaukums angļu valodā “Somatoscopic and anthropometric indicator impact on performance - MOTION".

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Baltijas Futbola Skolas
menedžeri Kristapu Kazaku,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
8 lapa no 42
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv