Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

PAGARINĀTA PIETEIKŠANĀS LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI. Precizēta 1.rindkopa

Drukāt

SPORTAM BUTPagarināta pieteikšanās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantu un maģistrantu 13. zinātniskajai konferencei „SPORTAM BŪT!”, kas tiešsaistes platformā ZOOM notiks 2021. gada 15. martā, no pulksten 11:30 līdz 16:30. Konferencē iespējams piedalīties ar pētījuma prezentāciju, elektroniski reģistrējoties līdz 8. martam (ieskaitot).

Lasīt tālāk...
 

LSPA ZINĀTNES DAĻA SĀKUSI DARBU STARPTAUTISKĀ “ERASMUS+” PROJEKTĀ PAR PAREIZAS STĀJAS LOMU KUSTĪBAS IZPILDĒ (MOTION)

Drukāt

MOTION 2021 IGSporta izglītības pasākumu aģentūra “Baltijas futbola skola” sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), Lietuvas Šauļu futbola federāciju, Igaunijas futbola klubu “Elva” un Ukrainas futbola klubu “Kijevas Dynamo” sākusi darbu Eiropas Savienības finansētā “Erasmus+” programmas projektā “Somatoskopisko un antropometrisko indikatoru ietekme uz sniegumu” (MOTION).

Projekta galvenais mērķis ir aizsargāt sportistus, īpaši jaunākos, no veselības un drošības apdraudējumiem, uzlabojot treniņu un sacensību apstākļus. Iesaistītās puses iecerējušas aktualizēt tēmu par sportā iesaistītu personu pareizas stājas lomu kustības izpildē, vērtējot atlētu fizisko stāvokli partneru sporta klubos.

Iecerēts izpētīt sportistus ierobežojošos faktorus, kas neļauj galvenajām ķermeņa daļām optimāli strādāt. Projektā plānots arī izstrādāt vingrinājumu kopumu un zinātniski pamatotu metodiku, kas veicinās muskuļu nelīdzsvarotības novēršanu noteiktās ķermeņa daļās un stājā.

No LSPA projektam piesaistīta Zinātnes daļa: profesors Jānis Žīdens, vadošā pētniece Anna Zuša un  Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, kuru uzdevums ir koordinēt pētniecisko procesu, lai projektu izstrādātu pamatojoties uz zinātniski pierādāmiem fakiem. 

Lai gan sākotnēji projektu bija paredzēts sākt 2021.gada janvārī, COVID-19 pandēmijas iespaidā, projekta uzsākšana aizkavējās. Pirmā projektu koordinatoru tikšanās norisinājās 19. februārī, izmantojot Zoom platformu, nevis tiekoties klātienē, kā projektā bija iecerēts.

Projektu plānots īstenos no 2021. gada 1. janvāra  līdz 2021. gada 1. jūlijam. Tā maksimālais finansējuma apjoms ir 59.980 Euro - atkarībā no definēto mērķu sasniegšanas atbilstošā kvalitātē, kuru izvērtē Eiropas Savienība.

Projekta nosaukums angļu valodā “Somatoscopic and anthropometric indicator impact on performance - MOTION".

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Baltijas Futbola Skolas
menedžeri Kristapu Kazaku,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

LSPA PĒTNIEKI PREZENTĒ PIRMĀS ATZIŅAS UN SECINĀJUMUS PAR COVID-19 UN PANDĒMIJAS IETEKMI UZ CILVĒKU FIZISKO AKTIVITĀTI

Drukāt

20210201 101911 2Februāra sākumā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki un docētāji, kuri īsteno pētījumus sporta zinātnē un veselības aprūpē, attālināti piedalījās LSPA organizētajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”, lai dalītos jaunākajos pētījumos sporta pedagoģijā, vadībā, rekreācijā un veselības aprūpē, tai skaitā, pirmajos secinājumos, par pandēmijas ietekmi uz cilvēku fizisko aktivitāti un digitālo tehnoloģiju patēriņu sportā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STUDENTU ZINĀTNISKĀS KONFERENCES “SPORTS UN VESELĪBA 2021” ACIKLISKO SPORTA VEIDU KATEDRAS SEKCIJĀ PAR LABĀKAJIEM ATZĪTI NAUMČIKAS, ZAIKAS UN ŠEPEĻES PĒTĪJUMI

Drukāt

Attālināti varam27.janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītās studentu zinātniskās konferences “Sports un veselība 2021 Aciklisko sporta veidu katedras sekcijā ar saviem referātiem par bakalaura darbos veiktajiem pētījumiem piedalījās 24 studenti. Sekcijas vadītāji par labākajiem atzina bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studenšu - Madaras Naumčikas, Elīnas Zaikas un Jevgenijas Šepeļes izstrādātos pētījumi, kas saistīti ar mākslas vingrošanu agrīnā vecumā un sieviešu auguma uzlabošanas iespējām fitnesā.

Lasīt tālāk...
 

SĀKAS LSPA SIMTGADEI VELTĪTĀ STUDENTU ZINĀTNISKĀ KONFERENCE “SPORTS UN VESELĪBA 2021”. ACIKLISKO SPORTA VEIDU KATEDRAS SEKCIJĀ PIETEIKTI 24 REFERĀTI

Drukāt

LSPA 100 SZK Acikliskosv IG227.janvārī, pulksten 10.00, Microsoft Teams on-line platformā sāksies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītā studentu zinātniskā konference “Sports un veselība 2021”. Kā pirmie konferenci iesāks Aciklisko sporta veidu katedras studenti ar 24 pieteiktajiem referātiem trīs pētnieciskajās sekcijās. Attālinātajā konferencē, kā klausītāji, aicināti piedalīties visi interesenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA 100: STARPTAUTISKĀ ZINĀTNISKĀ KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”

Drukāt

SZK 2021 omlineLai dalītos jaunākajos sporta zinātnes un veselības aprūpes pētījumos, kā arī formulētu idejas par Latvijas sporta pētniecības lielākajiem izaicinājumiem un perspektīvām, kas spētu veicināt sporta un veselīga dzīves veida attīstību, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) tiešsaistes platformā “Zoom” - 2021.gada 1.februārī, pulksten 9.00, organizē starptautisko zinātnisko konferenci “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”.

Lasīt tālāk...
 

PAGARINĀTS ANKETAS IESNIEGŠANAS DATUMS. LSPA AICINA PIEDALĪTIES PĒTĪJUMĀ PAR FIZISKO AKTIVITĀTI COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKĀ

Drukāt

PĒTĪJUMSLai pētītu un noteiktu Latvijas iedzīvotāju fizisko aktivitāti, garīgo labsajūtu un emocionālo stāvokli Covid-19 pandēmijas laikā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) aicina visus Valsts iedzīvotājus, vecumā no 18 gadiem, piedalīties starptautiskā Baltijas Sporta zinātnes asociācijas dalībvalstu pētījumā. Tā mērķis ir izpētīt iedzīvotāju fizisko aktivitāti, garīgo labsajūtu un emocionālo stāvokli pandēmijas laikā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Anketu var aizpildīt ŠEIT līdz 22.februārim.

Lasīt tālāk...
 

LĪDZ 30. JANVĀRIM TURPINĀS PIETEIKŠANĀS LSPA STARPTAUTISKAJAI ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI

Drukāt

SZK 2021 omlineTurpinās pieteikšanās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) starptautiskajai zinātniskajai konferencei “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”, kas Microsoft Teams on-line platformā notiks šā gada 1. februārī no pulksten 09.00 līdz 16:30. Dalībnieku reģistrēšanās konferencei.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTĪJUMS: 27 PROCENTIEM PUSAUDŽU KONSTATĒ PSIHOSOCIĀLUS TRAUCĒJUMUS SAISTĪBĀ AR VIEDIERĪČU LIETOŠANU

Drukāt

FLPP IG AK 2020lLatvijā aptaujātie pusaudži un jaunieši vecumā no 11 līdz 19 gadiem viedierīces – telefonus, planšetes un datorus, lieto ikdienā. Turklāt 27% aptaujāto pusaudžu ikdienā izpaužas psihosociālās veselības traucējumi - nervozitāte, aizkaitināmība un slikts garastāvoklis, liecina Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieku veiktā aptauja, kurā piedalījās 615 respondenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTNIEKI LĪDZDARBOSIES BANKU AUGSTSKOLAS PĒTĪJUMĀ PAR COVID-19 IETEKMI UZ UZŅĒMĒJU DIGITĀLAJĀM PRASMĒM

Drukāt

FLPP logo IGBanku augstskolas (BA) pētnieku grupa sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Liepājas Universitātes kolēģiem sākusi darbu Latvijas Zinātnes padomes administrētajā Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas projektā “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku”. Projekta pētnieki iecerējuši veikt pētījumu par mazo un vidējo uzņēmu (MVU) digitālo pratību un kompetenci, kā arī izstrādās digitālu platformu, kas ar modernām izglītības metodēm veicinās MVU un iedzīvotāju apmācības dažādu videi draudzīgu tehnoloģiju pielietošanā.

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 34
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv