Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

DOCENTE IEVA RUDZINSKA AKTĪVI LĪDZDARBOJAS STARPTAUTISKĀ PROJETĀ PAR FIZISKO AKTIVITĀŠU VEICINĀŠANU PILSĒTVIDĒ

Drukāt

Physical activity bridges Preojekts pie-Jivaskiles UniversitātesNo 24. lidz 26. janvārim LSPA Vadības un komunikāciju zinātnes katedras docente Ieva Rudzinska Somijā - Jiveskiles universitātes Sporta un Veselības Zinātņu fakultātē, piedalījās Lietuvas Sporta Universitātes koordinētā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu projekta seminārā (“Nordic-Baltic Physical Activity Bridges”), lai iepazītos ar labās prakses piemēriem, kā pašvaldība sadarbībā ar augstskolām un vispārējās izglītības iestādēm veicina fiziskās aktivitātes pilsētā.

Lasīt tālāk...
 

BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES BIEDRĪBAS VALDE PĀRRUNĀ BIEDRĪBAS AUGSTSKOLU ZINĀTNISKO DARBĪBU 2016.GADĀ

Drukāt

IMG 4545

27. janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Baltijas Sporta zinātnes biedrības valdes sēde. Četru Baltijas valstu vadošo sporta augstskolu vadība apsprieda aizvadītā gadā augstskolās paveikto zinātniskajā darbībā sportā un veselības aprūpē, pārrunāja pētnieciskās darbības prioritātes, kā arī valstu valdību atbalstu vietējai zinātnei.

Lasīt tālāk...
 

OLIMPISKĀ AKADĒMIJA AICINA STUDENTUS PIEDALĪTIES KONKURSĀ. BALVĀ 2 NEDĒĻAS GRIEĶIJĀ!

Drukāt

LOA logoLatvijas Olimpiskā akadēmija izsludinājusi pētījuma konkursu, kurā aicina piedalīties arī LSPA studentus vecumā no 20 līdz 35 gadiem ar labām latviešu un angļu valodas zināšanām. Pētījuma tēmas  - "Latvijas Olimpiskās komitejas devums sporta attīstībai Latvijā" (2017.gada 23. aprīlī LOK svin 95 gadu jubileju), "Olimpisko vērtību loma personības izaugsmē" un "Tehnoloģiju ietekme uz sporta attīstību 21. gadsimtā". Darbi LOA jāiesniedz līdz šā gada 4.februārim.

Lasīt tālāk...
 

PROFESORE KĻAVIŅA IZRAĒLĀ NOSTIPRINA AKADĒMISKO SADARBĪBU AR VINGEITAS INSTITŪTA ZINMANA SPORTA ZINĀTNES KOLEDŽU

Drukāt

IMG 1549 2Lai klātienē iepazītu Izraēlas kolēģu piedāvātās sadarbības iespējas akadēmiskajā un zinātnes jomā ar LSPA, kā arī vadītu nodarbības maģistrantūras studentiem, Akadēmijas Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija Kļaviņa no 5. līdz 12.decembrim apmeklēja Vingeitas Fiziskās audzināšanas un sporta institūta paspārnē esošo Zinmana Sporta zinātnes koledžu.

Lasīt tālāk...
 

SPORTACENTRS.COM VIDEO: LSPA DOCĒTĀJS VALTERS ĀBOLIŅŠ PAR SPORTA ZINĀTNI, NESERTIFICĒTIEM TRENERIEM UN DOPINGA SĒRGU

Drukāt

Edgars ValtersLSPA Informātikas un biomehānikas katedras lektors un doktorantūras students Valters ĀBOLIŅŠ sevi sauc par topošo sporta zinātnieku. Kopā ar kolēģi, doktorantu,  LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas vadītāju Edgaru BERNĀNU viņi ir apņēmušies pēc iespējas vairāk informēt par sporta zinātnes lomu sportā un sabiedrībā, rakstot blogu www.sportazinatne.lv par sporta zinātnē un nozarē aktuālām tēmām – dopings, sporta politika, sporta ētika, treniņteorija, sporta biomehānika u.c.. Raksta par tēmām, kas aktuālas un interesantas arī citiem.

Lasīt tālāk...
 

ALEKSANDRA ČUPRIKA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

2Sasa novembris24.novembrī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Aleksandrai ČUPRIKAI  pedagoģijas doktora zinātnisko grādu Sporta zinātnes nozares Sporta pedagoģijas apakšnozarēpar aizstāvēto promocijas darbu  „Fiziskā kapitāla veicināšana fitnesā”.

Lasīt tālāk...
 

INFORMĀCIJA PAPILDINĀTA AR PROGRAMMU. 10.NOVEMBRĪ LSPA NOTIKS DISKUSIJA “KĀDA IR SPORTA PREČU PATIESĀ CENA?"

Drukāt

globalaizglitibalogoJa arī tevi interesē atbildes uz jautājumiem - cik godīgas ir sporta preces un kāda ir sporta preču patiesā cena, ceturtdien – 10. novembrī, nāc uz Globālās izglītības nedēļas ietvaros notiekošo diskusiju “Kāda ir sporta preču patiesā cena?” un noskaidro. Diskusiju organizē vides aizsardzības un vides izglītības biedrība "Zaļā brīvība" sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Sporta zinātnes daļu. Diskusijas norise plānojas no pulksten 13:00 līdz 17:00, LSPA 306.auditorijā (Rīga, Brīvības gatve 333, 3.stāvs).

Lasīt tālāk...
 

LNT ZIŅU DIENESTS: LATVIJAS ZINĀTNIEKI RADĪJUŠI "VIEDO ZEĶI"

Drukāt

IMG 3443Latvijas zinātnieki radījuši “Viedo zeķi”, kas nākotnē varētu palīdzēt medicīnā, sporta profesionāļiem un amatieriem, kā arī citās nozarēs. “Viedā zeķe” jau pārbaudīta sporta treniņa apstākļos un guvusi atzinīgu vērtējumu. Pētnieki pašlaik meklē investorus, kas palīdzētu ideju novest līdz tirgum. “Viedās zeķes” autori – Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģijas institūta un Biomedicīnas- un nano- inženierijas zinātniskā laboratorijas pētnieki veikuši izstrādājuma pārbaudi reālos apstākļos LSPA stadionā.

Lasīt tālāk...
 
19 lapa no 40

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv