Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes RSU UN LSPA PĒTNIEKI ZINĀTNIEKU BROKASTĪS APSPRIEŽ SPORTA ZINĀTNES ATTĪSTĪBU
RSU UN LSPA PĒTNIEKI ZINĀTNIEKU BROKASTĪS APSPRIEŽ SPORTA ZINĀTNES ATTĪSTĪBU Drukāt
Ceturtdiena, 16 maijs 2024 13:25

Depositphotos 74053281 XLTradicionālajās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zinātnieku brokastīs 8. maijā piedalījās gan RSU, gan Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki, kuru interešu lokā ir sporta zinātnes tēmas. Pasākumā bija pētnieku priekšlasījumi, diskusijas un sarunas pie brokastu kafijas par sporta zinātnes attīstību un tālāku virzību Latvijā.

 

Pasākuma pirmais runātājs bija LSPA vadošais pētnieks Edgars Bernāns, kurš prezentācijā “Pētniecība sporta zinātnē” stāstīja par sporta zinātnes nozaru plašo klāstu un biežākajiem klupšanas akmeņiem, kas tiek pieļauti pētniecībā.  

Cilvēka psiholoģiskā aspekta vērtēšanu sporta zinātnes kontekstā prezentēja LSPA vadošā pētniece Katrīna Volgemute. Savā priekšlasījumā viņa apskatīja, kā sports veido cilvēka raksturu un pilnveido personību. K. Volgemute uzsvēra, ka ir svarīgi skatīties uz cilvēka ķermeni holistiski, kur vienlīdz svarīga nozīme ir psiholoģiskajai veselībai, aktīvam dzīvesveidam un fiziskajai veselībai. Pētniece arī iepazīstināja ar metodēm, kā izmērīt cilvēka psihofizioloģiskos rādītājus un apskatīja citus jautājumus.

Turpinājumā RSU vadošā pētniece un veselības psiholoģe Kristīne Šneidere prezentācijā “Fiziskā aktivitāte un novecošanās: pētniecības iespējas, izaicinājumi un pieredze” stāstīja par novecošanas procesu, ar to saistītajiem izaicinājumiem un kā dažādas fiziskās aktivitātes var palīdzēt novecot veselīgi. Pētniece uzsvēra, ka pēdējā laikā ir pieaugusi pētnieku interese par novecošanas jautājumiem. Pētījumu dati rāda, ka fiziskās aktivitātes paaugstina kognitīvās spējas, reakcijas ātrumu un vispārīgo veselības stāvokli.

LSPA vadošā pētniece un LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja Anna Zuša prezentēja “LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra pētniecības virzienus un sadarbības iespējas”. A. Zuša stāstīja par centra tapšanu, iekārtu iegādi, finansējuma piesaisti un pētniecības projektiem.

RSU Sporta un uztura izpētes laboratorija ir jauna struktūrvienība, kas radusies RSU un LSPA konsolidācijas procesā. Par laboratorijas izveidi, darbinieku komandu, plānoto aprīkojumu, mērķiem un nākotnes plāniem stāstīja topošās laboratorijas vadītāja docente Dace Reihmane. Laboratorijas primārais fokuss ir vērsts uz pētījumu veikšanu, kas veicina izpratni par fizisko aktivitāšu nozīmību hronisko un patoloģisko stāvokļu novēršanā. Pētījumu rezultāti tiks integrēti arī izglītības procesā un sabiedrības veselības pasākumos. Pašlaik laboratorijas pētnieki ir ieguvuši RSU un LSPA konsolidācijas plāna pētniecības un akadēmiskās karjeras grantus triju pētījumu veikšanai.

Pētnieku prezentācijas pieejamas RSU mājaslapā.

RSU Komunikācijas departaments

 
LSPA RSU_lv

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv