Uz sākumu Jaunumi Studentiem SPORTA DEJU IESKAITES SACENSĪBĀS PĀRLIECINOŠI TRIUMFĒ KRISTERS ANSONS UN NIKOLA PERUNOVA
SPORTA DEJU IESKAITES SACENSĪBĀS PĀRLIECINOŠI TRIUMFĒ KRISTERS ANSONS UN NIKOLA PERUNOVA Drukāt
Piektdiena, 15 decembris 2023 19:18

IMG 790014.decembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) jau 24. reizi norisinājās studentu sporta deju ieskaites sacensības, kurās piedalījās studiju programmas “Sporta zinātne” 4.kursa 20 deju pāri. Par konkursa absolūtajiem uzvarētājiem pārliecinoši kļuva Kristers Ansons un Nikola Perunova, kuri ieguva Akadēmijas rektora Jura Granta kausu.

Pēc sacensību rezultātu paziņošanas Kristers un Nikola bija neizsakāmi pārsteigti un laimīgi, apgalvojot,  ka Sporta deju studiju kursā apgūtās zināšanas viņiem būs noderīgas visai dzīvei. Abi sacensību uzvarētāji uzsvēra, ka šajās sacensībās uzvarētāji ir visi viņu kursa biedri, jo dejot iemācījies katrs no kursa.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors, LSPA absolvents Vladimirs Šteinbergs dalījās savā porta deju konkursa pieredzē, kas atmiņā palikusi kā nopietns pārbaudījums, jo deju solis nebija vedies pārāk labi. Tomēr rezumējot viņš atzina, ka  Sporta deju kurss palīdzējis deju prasmju apgūšanā un to izprašanā.

Elegantākā pāra titulu žūrijas pārstāvji piešķīra Ričardam Stāmuram un Elīzai Bērziņai. Paralēli žūrijas vērtējumam, pāris sacensību kopvērtējumā ieguva augsto - trešo vietu. Savukārt skatītāju simpātiju balvu izpelnījās Kristiāns Kelerts un Katrīna Bula.

Sacensību finālā dejoja 8 pāri. Otro vietu izcīnīja Krišjānis Āķītis un Una Selīna Muižniece, bet trešajā vietā ierindojās Ričards Stāmurs un Elīza Bērziņa.

Pārējie finālisti: ceturtajā vietā Kristiāns Kelersts un Katrīna Bula; piekto vietu izcīnīja Aivars Kristiāns Rullis un Dana Leibome; sestajā vietā Kristers Vekmans un Beāte Baumeistare; septītie - Niks Orvīds un Saiva Elīza Doroškēvica; 8.vietu izcīnīja Artjoms Lavruhins un Rebeka Kārkliniece.

Šogad LSPA studenti sporta deju sacensības atklāja ar polonēzi. Sacensībās studenti izpildīja četras dejas. Divas no tām bija standartdejas - Lēnais valsis un Vīnes valsis, kā arī divas Latīņamerikas dejas – Ča-ča-ča un džaivu.

Dejotājus vērtēja pēc kritērijiem kādus izvirza profesionālās sporta deju sacensībās. Pasākumu organizēja Aciklisko sporta veidu katedra sadarbībā ar Akadēmijas Sporta klubu. Studentus sacensībām sagatavoja un milzīgu darbu šo sacensību organizēšanā ieguldīja Sporta deju kursa docētāja Līga Freimane, kura pasākumu vadīja kopā ar LSPA Sporta kluba valdes priekšsēdētāju, docentu Sergeju Saulīti.

Pirms konkursa siltus vārdus un laba vēlējumus deju pāriem veltīja LSPA rektors, profesors Juris Grants IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs, Latvijas Sporta deju federācijas prezidents Vito Feldmanis un sacensību dibinātājs profesors Viesturs Krauksts.

Elegantāko pāri noteica žūrijas pārstāvji: Juris Grants; attīstības un zinātnes prorektors; profesors Jānis Žīdens, studiju prorektore, profesore Andra Fernāte; Senāta priekšsēdētājs, profesors Uldis Grāvītis; Sergejs Saulīte; Aciklisko sporta veidu katedras vadītāja, asociētā profesore Aleksandra Ķeizāne.

Paldies jāsaka arī sacensību tiesnešiem: LSPA treneru nodaļas vadītājai Inesei Ļubļinskai; ceturtā kursa studentei Ksenijai Šorņikovai un Haraldam Lūkinam, kā arī pirmā kursa studentiem Darijai Mališevai un Artūram Briežkalnam.

Sacensību dalībniekus un skatītājus īpaši pārsteidza Ķekavas novada sporta skolas mākslas vingrotājas ar Ziemassvētku priekšnesumu “Zaķīši”. Patīkami, ka mazo vingrotāju treneres ir LSPA studentes Elīza Bērziņa un Marta Naudiena.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

FOTO: Ingūna Zazīte, Sandra Škutāne un Ilze Āķe-Vīksne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv