Uz sākumu Jaunumi Studentiem TOPOŠIE REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI APGŪST PRAKTISKĀS STUDIJU KURSA “ĀRA AKTIVITĀTES” IEMAŅAS
TOPOŠIE REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI APGŪST PRAKTISKĀS STUDIJU KURSA “ĀRA AKTIVITĀTES” IEMAŅAS Drukāt
Svētdiena, 29 oktobris 2023 13:11

REKREĀCIJAS PASĀKUMIOktobra izskaņā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) kvalifikācijas “Rekreācijas speciālists” 3. un 4. studija gada studenti kursā “Āra aktivitātes” praktiskā veidā apguva kājnieku un velo pārgājienu prasmes. Studentiem tā vienmēr ir bijusi laba iespēja praktizēt pārgājienu plānošanu un īstenošanu pilsētvidē un ārpus tās, lai pēc iespējas labāk sagatavotos nākotnes profesijai.

21.oktorbrī notikušais velo pārgājiens “Rīgas stāsti – Pārdaugava” 4.studiju gada studentiem notika sadarbībā ar Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, airēšanas, tūrisma un rekreācijas katedras asociēto profesoru Ivaru Kravali. Savukārt no 27. līdz 28.oktobrim 3. studiju gada studenti devās divu dienu kājinieku pārgājienā “Ropažu bruņinieks” sadarbībās ar asociēto profesori Ingu Liepiņu.

Velo pārgājiens norisinājās pilsētvidē, iepazīstot Daugavas kreisā krasta vēsturiskos stāstus. Neraugoties uz brāzmaino vēju, tika izbraukta 22 kilometrus gara distance, kas sākās Torņkalna komunistiskā terora upuru piemiņas vietā. Tālākais ceļš, caur Arkādijas parku, veda Āgenskalna virzienā. Izbraukājot Āgenskalna mazās ieliņas, dalībnieki iepazina Jūgendstila arhitektūru, vēsturiskās un arī mūsdienu tirdzniecības vietas. Tālākais ceļš veda gar Latvijas Nacionālo bibliotēku Zaķusalas virzienā.

Nākamajā nedēļas nogalē topošie rekreācijas speciālisti devās divu dienu kājinieku pārgājienā “Ropažu bruņinieks”, kuri veica 7 km distanci pirmajā dienā un 10 km distanci otrajā dienā. Pārgājiens notika gan pilsētvidē, gan dabā.

Kājinieku pārgājiens sākās ar braucienu no LSPA uz Ropažu novada Ropzaļo stūrītī “Jokas”. “Jokās” dalībnieki iepazinās ar atpūtas vietas pirmsākumiem, tās teritoriju un mini zoo. Saulei rietot, dalībnieki, sniegpārsliņu pavadībā, devās gar Ropažu novada pļavām un mežiem uz nakšņošanas vietu “Pie Zeltītes”, kurā studentus dvēseliski silti uzņēma viesu nama saimniece ar 4 apburošiem suņiem.

Nākamajā pārgājiena dienā maršruts bija bagātāks ar apskate vietām - Ropažu kapi, dambis, Kultūras centrs, Ropažu muižas parks, kurā uz “mīlas saliņas” atradās “geocaching” slēpnis, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Ropažu Evaņģēlisko luteriskā baznīca, kas pārsteidza ar ozolkoka interjeru, kuru veidoja Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma koka un metālmākslas nodaļas audzēkņi, kā arī Lantes muiža.

Gan velo pārgājiena, gan kājnieku pārgājiena laikā organizatori bija sagatavojuši informāciju par apskates objektiem un dažādas aktivitātes, lai pārgājienus padarītu krāsaināku un izzinošākus.

Paldies dalībniekiem par piedalīšanos pasākumos, kas veicina jauno rekreācijas speciālistu izaugsmi un pieredzi pasākumu organizēšanā arī pārgājieniem nelabvēlīgos – vējainos un nokrišņiem bagātos, apstākļos.

Uz tikšanos nākamajos pasākumos!

Informāciju sagatavoja:
LSPA 3.kursa studente Ieva Gulbe un 4.kursā studente Una Selīna Muižniece.

Velo pārgājiens “Rīgas stāsti – Pārdaugava”


Kājinieku pārgājienā “Ropažu bruņinieks”

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv