Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SVEICAM AKADĒMIJAS KOLĒĢUS PASAULES FIZIOTERAPIJAS DIENĀ
SVEICAM AKADĒMIJAS KOLĒĢUS PASAULES FIZIOTERAPIJAS DIENĀ Drukāt
Piektdiena, 08 septembris 2023 09:11

Fizioterapijas diena 20238.septembrī jau 15. gadu Latvijā tiek atzīmēta Pasaules Fizioterapijas diena. Arī LSPA kolektīvs sveic mūsu veselības aprūpes kolēģus, kā arī visus studiju programmas „Fizioterapija” studentus šajos svētkos! Tā ir iespēja fizioterapeitiem veicināt profesijas un darba metožu atpazīstamību, un cilvēku izpratni par to kā fizioterapija var palīdzēt uzlabot cilvēku veselību, aktivitāti un neatkarību jebkurā vecumā.

Fizioterapeiti, būdami fizisko aktivitāšu un vingrojumu eksperti, palīdz miljoniem cilvēku novērst dažādus veselības traucējumu riska faktorus, veicot primārās un sekundārās profilakses pasākumus. Fizioterapeiti, izmantojot savas ārstēšanas metodes, palīdz tikt galā arī ar sabiedrības novecošanās sekām, palīdz maksimāli atgriezties ikdienas dzīvē pēc dažādām traumām un saslimšanām, kā arī mazina stresa izraisītos veselības traucējumus.

2023.gada Pasaules Fizioterapijas dienas tēma ir artrīts, tostarp daži iekaisīgu artrītu veidi - reimatoīdais artrīts, juvenīls ideopātisks artrīts, aksiālais spondiloartrīts.

 Lai veicinātu līdzdalību tēmas popularizēšanā, Latvijas Fizioterapijas asociācija (LFA) ir sagatavojusi informatīvus materiālus par dažādiem artrīta veidiem:

Sistemātiska sarkanā vilkēde

Reimatoīdais artrīts

Psoriātrisks artrīts

Juvenils idiopātisks artrīts

Ankilozējošais spondiloartrīts un podagra

Latvijā Pasaules Fizioterapijas dienu sāka atzīmēt 2009. gadā, taču Pasaules Fizioterapijas konfederācija (World Confederation for Physical Therapy – WCPT) izraudzīja 8.septembri par Pasaules Fizioterapijas dienu jau 1996.gadā, pašlaik dalībvalstu skaits pārsniedz 100.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv