Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKTORS: PATIESS LEPNUMS UN GANDARĪJUMS PAR MŪSU AKADĒMIJAS SAIMI!
LSPA REKTORS: PATIESS LEPNUMS UN GANDARĪJUMS PAR MŪSU AKADĒMIJAS SAIMI! Drukāt
Piektdiena, 30 jūnijs 2023 22:05

IMG 6462Cienījamie kolēģi, studenti un absolventi! Noslēdzot 2022./2023.akadēmisko gadu, pateicos visiem – docētājiem, darbiniekiem, studentiem un absolventiem, par ieguldījumu Akadēmijas darbības un studiju procesa nodrošināšanā un atgādināšu par mūsu visu kopīgo veikumu aizvadītajā akadēmiskajā gadā, kas pavadīts atbildīgā un saspringtā darbā, kā arī bijis piesātināts ar jauniem un līdz šim nepieredzētiem izaicinājumiem.

Uz šo brīdi LSPA studē vairāk nekā 1000 studenti. Ārvalstu studentu interese par studijām LSPA saglabājusies iepriekšējo gadu līmenī.  Studiju programmas apgūst 21 ārvalstu students no 11 valstīm.

Akadēmiskā gada noslēguma izlaidumā, kas pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās VEF Kultūras pilī, augstākās izglītības diplomus saņēmuši 128 absolventi, tai skaitā 33 pirmā līmeņa sporta veidu treneri, 33 bakalauri un 14 maģistri “Sporta zinātnes” studiju programmu kvalifikācijās, 41 bakalaurs un 6 maģistri “Veselības aprūpes” programmās un viena doktorantūras absolvente, bet kopumā 2023.gadā Akadēmiju absolvējuši 177 jaunie sporta un veselības aprūpes speciālisti, kuru vidū īpaši vēlos izcelt 34 absolventus, kuri izvēlējās kļūt arī par sporta skolotājiem.

Apsveicu un vēlu sekmes profesionālajā darbībā 5 jaunajiem zinātniskā doktora grāda (Ph.D.) ieguvējiem Veselības un sporta zinātnes nozarē - Eināram Pimenovam, Mārtiņam Veispalam, Aleksandram Astafičevam, Germanam Jakubovskim un Behnamam Boobani, kuri šajā akadēmiskajā gadā aizstāvējuši promocijas darbus un grūtā darbā sasnieguši savu mērķi, iegūstot augstākā līmeņa akadēmisko izglītību.

Īpaši sveicu mūsu kolēģus ar piešķirtajiem apbalvojumiem: Ministru kabineta Atzinības raksta saņēmēju profesoru Uldi Grāvīti; LSPA goda nosaukuma “LSPA Patriots-2022” laureātus asociēto profesori Ivetu Bogi, studiju procesa apkalpošanas speciālisti Baibu Ločmeli un mūsu absolventu, Padomnieku konventa dalībnieku, bijušo Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Žoržu Tikmeru. Savukārt 3 kolēģiem piešķirti Akadēmijas goda nosaukumi: “LSPA Goda profesors” Viesturam Kraukstam, “LSPA Emeritus profesors” Rasmai Jansonei un Jānim Lankam. Milzīgs paldies par mūža ieguldījumu godprātīgā darbā Vieglatlētikas un peldēšanas katedras viesdocentam (bijušajam zinātnes prorektoram, dekānam) Verneram Mackaram, kurš mūsu Akadēmijai veltījis 54 darba gadus, sākot darbu augstskolā 1969.gadā un šogad noslēdzot darba gaitas Akadēmijā!

Paralēli minētajiem notikumiem, pie lasītājiem nonākuši publicētie darbi, kas varētu interesēt daudzus sporta jomas speciālistus un kuru izstrādāšanā līdzdarbojās mūsu kolēģi. Profesore Žermēna Vazne un vieslektore Gundega Ulme izdevušas darbu “Metodiskie ieteikumi sporta psihologa darbam”, vadošā pētniece Anastasija Ropa ir līdzautore zinātniskajai monogrāfijai “Skanīgi pakavi: pētījumi par zirgiem un to ietekmi uz Viduslaiku sabiedrību”, asociētās profesores Inta Bula-Biteniece un Ieva Rudzinska kopā ar profesoru Juri Grantu starptautiskā izdevumā “Sporta didaktika Eiropā – vēsture, pašreizējās tendences un nākotnes attīstības perspektīvas” apkopoja informāciju par Latviju.

2022.gada 22.septembrī LSPA saņēmusi Labās prakses augstskolas (Best Practice University) sertifikātu, kas apliecina, ka Akadēmija izpilda labas pārvaldības un ministriju noteiktos kritērijus atbildīgā ārvalstu studentu piesaistē un kvalitatīvu studiju nodrošināšanā.

Šajā studiju gadā LSPA kolēģi kopā ar mūsu studentiem piedalījušies un organizējuši akadēmiskos un informatīvos pasākumus: LSPA 15.starptautisko zinātnisko konferenci “Sporta zinātne un veselības aprūpe sportā 2023” (02.02.2023.); Doktorantu un maģistrantu 15.starptautisko sporta zinātnes konferenci “Sports un sabiedrība” (20.03.2023.); starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2023” Ķīpsalā (03.-05.03.2023.); LSPA Atvērto durvju dienās (13.03.2023. un 13.05.2023.); novadu “Karjeras dienu” pasākumos Rīgā, Kuldīgā, Balvos un Liepājā, kā arī esam piedalījušies 16.Baltijas valstu sporta zinātnes konferencē “Aktuālās tendences sporta zinātnē un izglītībā” (25.-26.05.2023. Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitātē), bet vairāk nekā 40 Latvijas skolēni “ēnojuši” LSPA sporta un veselības aprūpes speciālistus (05.04.2023.), 

Īsi pirms studiju gada beigām - 26.jūnijā, Sporta kluba biedru kopsapulcē atkārtoti uz nākamajiem 4 gadiem par LSPA Sporta kluba Valdes priekšsēdētāju ievēlēts Aciklisko sporta veidu katedras docents Sergejs Saulīte.

Pateicībā par mūsu kolektīva un katra individuāli paveikto,
vēlot visiem veselību un aktīvu atpūtu vasarā,
ar cieņu, rektors Juris GRANTS

 
LSPA RSU_lv

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv