Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SAEIMAS IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN ZINĀTNES KOMISIJAS PRIEKŠSĒDĒTĀJA AGITA ZARIŅA-STŪRE APMEKLĒ LSPA
SAEIMAS IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN ZINĀTNES KOMISIJAS PRIEKŠSĒDĒTĀJA AGITA ZARIŅA-STŪRE APMEKLĒ LSPA Drukāt
Otrdiena, 09 maijs 2023 17:19

IMG 5617 222.februārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) oficiālā darba vizītē apmeklēja jaunievēlētā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre (Jaunā Vienotība), kā arī deputāts Harijs Rokpelnis (Zaļo un Zemnieku savienība), kuri tikās ar Akadēmijas vadību, lai pārrunātu augstskolai aktuālos jautājumus.

Sarunā LSPA vadība – profesori Juris Grants, Uldis Grāvītis, Andra Fernāte un Jānis Žīdens, dalījās savās pārdomās par Akadēmijas juridisko statusu pēc gaidāmās reorganizācijas. Īpaši tika uzsvērta Akadēmijas vēlme saglabāt savu autonomiju, kā atvasinātai publiskai personai, iekļaujoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ekosistēmā, nevis kļūt par vienu no Universitātes struktūrvienībām.

LSPA rektors Juris Grants notikušo sarunu vērtē ļoti atzinīgi: “Paldies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem par tikšanos un ieinteresētību akadēmiskās vides sakārtošanā Valsts līmenī. Šādas tikšanās klātienē ir ļoti vērtīgas, jo, konstruktīvi pārrunājot pozitīvo veikumu un problēmas, daloties pieredzē, varam daudz labāk un efektīvāk strādāt, lai sasniegtu izvirzītos mērķus LSPA turpmākā attīstībā. Mums bija svarīgi apzināties, ka tiekam uzklausīti, ka mūsu priekšlikumi un ierosinājumi tiek sadzirdēti.”

“Vēlos akcentēt Zariņas-Stūres kundzes un Rokpeļņa kunga lietišķo skatījumu uz akadēmiskās vides attīstību Latvijā,” atzina Juris Grants. “Sarunas laikā diskutējām arī par LSPA sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju un LSPA Padomes darbu,” stāstīja Grants.

Pēc pušu sarunas par LSPA attīstības plāniem un neskaidrajiem jautājumiem reorganizācijas kontekstā, Saeimas deputāti apmeklēja Veselības aprūpes sportā izpētes centru.

Vizītes izskaņā Agita Zariņa-Stūre pauda viedokli, ka efektīvs sociālais dialogs ar IZM ierēdņiem ir veids kā diskutēt par abas puses interesējošiem jautājumiem. Arī norādīja uz Komisijas vērojumiem, ka pašreizējā augstākās izglītības problēmsituācija izveidojusies konstruktīva sociālā dialoga trūkuma dēļ starp ministriju un atsevišķām akadēmiskajām institūcijām, ko tuvākajā laikā deputātiem būs nepieciešams pārrunāt ar IZM vadību.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv