Uz sākumu Jaunumi Studentiem LATVIJAS SPORTA FEDERĀCIJU PADOME 13 LSPA STUDĒJOŠAJIEM SPORTISTIEM PIEŠĶIR IKGADĒJĀS “SPORTA STIPENDIJAS 2022”
LATVIJAS SPORTA FEDERĀCIJU PADOME 13 LSPA STUDĒJOŠAJIEM SPORTISTIEM PIEŠĶIR IKGADĒJĀS “SPORTA STIPENDIJAS 2022” Drukāt
Ceturtdiena, 08 decembris 2022 10:56

 

FotoManLV 2022 11 25 LSFP Stipendiati-68-2

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Stipendiju komisija šogad saņēmusi rekordlielu studējošo sportistu pieteikumu skaitu – 114, no kuriem stipendija piešķirta 56 pretendentiem. Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Latvijas Universitātē – 15, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – 13, Rīgas Tehniskajā universitātē – 13, Rīgas Stradiņa universitātē – 5, Daugavpils Universitātē – 4, kā arī citās izglītības iestādēs.

Stipendiju ieguvēji pārstāv 26 sporta veidus, viņu vidū visvairāk – astoņi florbolisti, seši orientieristi, pieci vieglatlēti. Trīs sportisti pārstāv brīvo cīņu, ložu šaušanu, smaiļošanu un distanču slēpošanu, divi – biatlonu, motosportu (spīdveju), kērlingu, dambreti, 3x3 basketbolu, basketbolu, pa vienam – daiļslidošanu, airēšanu, fitnesu, sporta vingrošanu, boksu, peldēšanu, BMX riteņbraukšanu, triatlonu, šahu, galda tenisu, šosejas riteņbraukšanu, burāšanu un karatē.

Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, LSPA profesore Agita Ābele norāda uz to, ka duālās karjeras jēdziens kļūst arvien atpazīstamāks sportistu vidū un to parāda šogad saņemtais pieteikumu skaits: "Sportistiem, kuri mērķē uz augstiem sasniegumiem, ir svarīgi just atbalstu un zināt, ka viņu līdzšinējie rezultāti sacensībās tiek novērtēti. Studēt un vienlaicīgi sportot ir tiešām grūti. Tāpēc esmu patiesi gandarīta, ka varam sportistiem dot iespēju sasniegt gan savus sporta, gan izglītības mērķus."

Airētāja Laine Rumpe, kura šobrīd studē LSPA par airēšanas treneri un vadītāju sporta jomā, atzīst, ka: “Sportista karjera nebūs mūžīga, tāpēc ir svarīgi mācīties. Turklāt, jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt.”

LSPA Sporta stipendiju ieguvēji 2022./2023. akadēmiskajā gadā:

1800 eiro stipendija piešķirta biatlonistei Sanitai Buliņai.

1600 eiro stipendija piešķirta airētājai Lainei Rumpei un orientieristei Sandrai Grosbergai.

1400 eiro stipendija piešķirta motosportistam Francim Gustam.

1200 eiro stipendija piešķirta fitnesa sportistei Vanesai Nikolai Belovai un ložu šāvējiem Laurim Strautmanim un Emīlam Vasermanim.

1000 eiro stipendija piešķirta ložu šāvējai Agatei Rašmanei.

800 eiro stipendija piešķirta florbolistam Aivim Kusiņam, brīvās cīņas sportistei Raminai Mamedovai, smaiļotājai Madarai Aldiņai.

600 eiro stipendija piešķirta vieglatlētam Sergejam Soklakovam, šosejas riteņbraucējam Matīsam Kaļveršam, smaiļotājai Elizabetei Vīksnei.

Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.   

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē Latvijā un starptautiski atzītajos sporta veidos. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Sporta stipendiju finansēšanas avots ir Izglītības un zinātnes ministrijas paredzētie valsts budžeta līdzekļi.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv