Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PASNIEGTI LSPA APBALVOJUMI
PASNIEGTI LSPA APBALVOJUMI Drukāt
Pirmdiena, 21 novembris 2022 10:27

Pasniegti LSPA apbalvojumi 2022Ceturtdien - 17. novembrī, Valsts svētku priekšvakarā, svinīgā svētku noskaņā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors, profesors Juris Grants Akadēmijas darbiniekiem pasniedza apbalvojumus par ievērojamu ieguldījumu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas attīstībā, kā arī par profesionāli un godprātīgi veiktu darbu, izglītojot topošos sporta un veselības aprūpes speciālistus. Šogad LSPA Senāts lēma apbalvot 4 LSPA kolēģus.

Rektors sveicis jaunos “LSPA patriots” goda nosaukuma ieguvējus - LSPA ilggadēju Vadības un komunikācijas zinātnes katedras asociēto profesori un  Starptautisko sakaru centra Ārējo sakaru studiju koordinatori Ivetu BOGI, kā arī Veselības aprūpes nodaļas studiju procesa apkalpošanas speciālisti Baibu LOČMELI  un LSPA (iepriekš – Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts) 1985. gada absolventu, LSPA Padomnieku konventa dalībnieku, olimpisko vicečempionu airēšanā un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Žoržu TIKMERU.

Uz šo brīdi LSPA Senāts Patriota nosaukumu piešķīris 44 personām. Pirmo reizi goda nosaukums tika piešķirts 2009.gadā.

Savukārt, ar 2022. gada 30. augusta Senāta sēdes lēmumu, par ievērojamu ieguldījumu LSPA attīstībā Goda doktora nosaukums piešķirts profesoram Viesturam KRAUKSTAM, kurš šā gada 23.septembrī svinēja nozīmīgu 80 gadu dzīves jubileju.

Nozīmīgs ir Viestura Krauksta devums sporta zinātnes literatūrā. Viņš ir sarakstījis vairākas grāmatas un veicis pētījumus airēšanā, kalnu slēpošanā, slēpošanā, kā arī publicējis nozīmīgus rakstus par sportistu sagatavošanu: par spēka attīstīšanu; par aerobajām darba spējām; par sportistu uzturu un daudzām citām sporta zinātnē būtiskām tēmām, kas paaugstina sportistu sniegumu un meistarību sacensībās.

Viesturs Krauksts ir bijis ilggadējs LSPA prorektors studiju darbā (1992. – 2009.), kurš darbu Akadēmijā sāka 1966. gadā. Ilgstoši vadījis Slēpošanas katedru. Pēc studiju prorektora darba uzsākšanas - 1992. gadā, pedagoģisko darbību turpināja Peldēšanas katedrā, kurā izglītoja topošos airēšanas, smaiļošanas un kanoe trenerus. Goda doktors arī pats ir bijis augstas meistarības smaiļotājs, kurš studiju gados aizrāvās ar toreiz jauno sporta veidu – ūdensslēpošanu, gūstot ievērojamus panākumus ūdensslēpošanas slalomā.

Uz šo brīdi LSPA Senāts Goda doktora nosaukumu piešķīris 11 personām. Pirmo reizi goda nosaukums tika piešķirts 1997. gadā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv