Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PIEDALĀS “NORDPLUS” PROJEKTA MĀCĪBU PROGRAMMĀ PAR MULTIDISCIPLINĀRU PIEEJU SENIORU VESELĪBAS APRŪPĒ
LSPA PIEDALĀS “NORDPLUS” PROJEKTA MĀCĪBU PROGRAMMĀ PAR MULTIDISCIPLINĀRU PIEEJU SENIORU VESELĪBAS APRŪPĒ Drukāt
Otrdiena, 01 novembris 2022 23:35

Nordpluss 2022 senioriNo 17. līdz 21.oktobrim Lietuvas Sporta universitātē Kauņā LSPA veselības aprūpes studiju programmā studējošie un pasniedzēji piedalījās “Nordplus” projekta intensīvajā mācību programmā “Inegratīvā aprūpe seniora vecuma cilvēkiem”. Pārstāvji no dažādu valstu augstskolu veselības aprūpes studiju programmām – medmāsu, ārstu palīgu, ergoterapeijas, fizioterapijas un sporta zinātnes, intensīvajā mācību nedēļā tiekas kopš 2015. gada.

Šogad studējošiem katru dienu notika teorētiskas un praktiskas nodarbības, kuru ietvaros bija iespēja apgūt vērtīgas zināšanas un starptautisku pieredzi 12 dažādās tēmās, kas saistās ar veselības aprūpi seniora vecuma cilvēkiem. No LSPA docents Agris LIEPA iepazīstināja studējošos ar interaktīvu tehnoloģiju pielietošanu, lai uzlabotu rumpja muskuļu darbību senioriem, bet vadošā pētniece Aija KĻAVIŅA vadīja nodarbību par fizisko aktivitāšu izmantošanu seniora vecuma cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām.

Akadēmiju mācībās pārstāvēja 5 studentes - Veselības aprūpes maģistrantūras programmas 1. un 2. kursā studējošās Inta GUĻEVSKA, Grēta Frančeska JERMOĻENKO un Viktorijas URBĀNE, kā arī bakalaura programmā “Fizioterapija” 3. kursā studējošās Klinta DAMBRĀNE un Evita TAUPMANE.

STUDĒJOŠO IESPAIDI PAR MĀCĪBU NEDĒĻU KAUŅĀ

Inta Guļevska - projekts deva iespēju nostiprināt angļu valodas prasmes, sadarbojoties ar studentiem no citām valstīm. Mums bija iespēja diskutēt par nozīmīgiem senioru aprūpes jautājumiem. “Nordplus” palīdzēja man profesionāli pilnveidoties kā fizioterapeitei, lai labāk strādātu ar senioriem, radot viņiem drošāku vidi fizioterapijas un fizisko aktivitāšu nodarbībās.

Klinta Dambrāne - nedēļas laikā iepazinos ar citu valstu studentiem un pasniedzējiem, ieguvu jaunus profesionālus kontaktus, uzzināju jaunu informāciju un paplašināju zināšanas par seniora vecuma cilvēkiem un viņu vajadzībām. Apguvu jaunus vingrinājumus un metodiku kā darboties ar senioriem, lai uzlabotu viņu muskuļu masu, kognitīvās spējas, pilnveidotu viņu dzīves kvalitāti. Šī bija lieliska pieredze, lai atgādinu, ka aktīvs dzīves veids ir neatņemama sastāvdaļa jebkurā vecumā. Liels paldies organizatoriem par šo lielisko iespēju! 

Evita Taupmane – mācības mums piedāvāja aktuālu tēmu, ņemot vērā sabiedrības novecošanās un dzīves ilguma pieauguma tendenci Eiropā. Bija ļoti vērtīgi dzirdēt Islandes, Somijas, Lietuvas un Latvijas lektoru pieredzi un pieeju, kā arī dalīties pārdomās ar citiem studentiem. Saturīgas lekcijas, praktiskās nodarbības ar fiziskām aktivitātēm un tehnisko palīglīdzekļu izmantošanu, kā arī kopīgā sadraudzība ar citiem studentiem, bija ļoti vērtīga pieredze.

Viktorija Urbāne - “Nordplus” projekts deva lielisku iespēju paskatīties uz senioru aprūpi dažādās valstīs, kā arī salīdzināt to ar Latviju. Darbs  multidisciplinārā komandā intensīvās nedēļas garumā veidoja kopīgo vīziju uz problēmām un to  risināšanu.

Programmā piedalījās dalībnieki no Islandes Universitātes (Reikjavika), Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas, Satakuntas Tehniskās universitātes (Pori, Somija), Lietuvas Sporta universitātes (Kauņa), Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas un Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas.

Mācības notika “Nordplus” projekta “Integrative Care for Elderly” (Nr. ID NPHE-2021/10232) ietvaros. Programmas izveide tika sākta 2013.gadā.

IMG 20221019 143309

IMG 20221020 145032

IMG-20221019-WA0009

Informāciju sagatavoja:
LSPA programmas “Fizioterapija” 3. kursā studējošā projekta dalībniece
Evita Taupmane, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv