PROJEKTĀ PIESAISTĪTIE VIESLEKTORI GATAVO UN AIZSTĀV PROMOCIJAS DARBUS Drukāt
Otrdiena, 30 augusts 2022 15:45

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo
Projektā Nr.8.2.2.0/18/I/006 “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” šajā atskaites periodā studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” docētāji īstenoja līderības mācības, projekta vadības un īstenošanas personāls veica kompetences pilnveides atbalsta pasākumu plānošanu un nodrošināšanu, bet projektā piesaistītie vieslektori turpināja izstrādāt un/vai aizstāvēt savus promocijas darbus.

Atskaites periodā no 7 jūnija līdz 1. jūlijam studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” akadēmiskais personāls piedalījās specializētajās mācībās, kurās apguva darba un vadības snieguma modeli, apsprieda mērķu un galveno veiktspējas rādītāju struktūras izmantošanu iestādes stratēģisko mērķu sasniegšanai, diskutēja par efektīvas komunikācijas nozīmi pētniecības projektu vadībā un citiem tematiem. Klātesošie 11 mācību nodarbību ciklā realizēja šo atbalsta pasākumu 48 akadēmisko stundu apjomā. Augusta beigās paredzēts pēdējais specializēto mācību posms 24 akadēmisko stundu apjomā, kurā komersants sagatavojis lekcijas par vadības sniegumu mērīšanas instrumentiem un galvenajiem izcila vadītāja darbības rādītājiem u.c. tēmām. Kā jau iepriekš ziņots, šī projekta ietvaros četru gadu laikā LSPA studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” docētājiem kopumā būs bijušas pieejamas specializētās mācības 344 akadēmisko stundu apjomā.

Noslēgumam tuvojas arī cits projektā paredzētais akadēmiskā personāla kompetences pilnveides pasākums – profesionālās angļu valodas kursi. Atskaites periodā projekta vadības un īstenošanas personāls sazinājās ar komersantu, lai vienotos par mācību datumiem un norises kārtību, kā arī mācību dalībnieku atskaitīšanos un noslēguma sertifikāta saņemšanu.

Viens no projekta mērķiem ir piesaistīt augstskolām jaunus pasniedzējus, lai novērstu akadēmiskā personāla vidējā vecuma palielināšanos un nodrošinātu akadēmiskās izglītības pēctecību Latvijā. Minētā iemesla dēļ šī projekta ietvaros augstskolā bija nodarbināti seši vieslektori, kuriem paralēli tiešajiem darba pienākumiem bija jāizstrādā un jāaizstāv promocijas darbs un jāiegūst doktora zinātniskais grāds. Atskaites periodā vairāki vieslektori aktīvi strādāja, lai sekmētu promocijas darba izstrādi un izpildītu ar darba līgumu uzņemtās saistības.

30 jūnijā norisinājās vieslektores Gundegas Ulmes promocijas darba “Emociju regulācija fiziskajās rekreācijas aktiviātēs sievietēm vidējā briedumā” priekšaizstāvēšana. Arī vieslektors Aleksandrs Astafičevs uzsāka promocijas darba “Basketbolistu vispārējās psihiskās noturības komponentu un vispārējās pašefektivitātes pilnveide sniegumu paaugstināšanai” aizstāvēšanas procedūru (priekšaizstāvēšanu).

Savukārt Einārs Pimenovs 26. jūlijā ieguva zinātniskā doktora grādu Veselības un sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē par promocijas darbu “Džudo sarežģīto un daudzveidīgo stāvus cīņas pamattehnikas paņēmienu”. Pimenovs darbā pielāgojis džudo stāvus cīņas pamattehnikas terminus no japāņu valodas, devis to skaidrojumus un veicis šo terminu klasifikāciju latviešu valodā, skaidrojis stāvus cīņas pamattehnikas galvenās metienu fāzes principu un 12 treniņu algoritmu ķēdes to mācīšanai, šo visu apverot optimizētā modelī. Šis džudo stāvus cīņas tehnikas modelis arī ietver sevī biežāk lietotos tehnikas paņēmienus no Latvijas un Pasaules čempionātu cīņām, kurus, atbilstoši vecumposmam, var lietot jauno džudistu apmācībā, tādējādi nekaitējot un nepārslogojot audzēkni, vienlaikus paaugstinot viņa tehnisko meistarību. Šis aspekts uzskatāms par darba pievienoto vērtību. Modeļa īstenošana ietver 40 paņēmienus no visām stāvus cīņas metienu klasifikācijas grupām. Darba autors cer, ka džudo treneri izstrādātās rekomendācijas varēs izmantot praktiskajā darbībā[1]. Līdz šim projektā zinātnisko darbu izdevies izstrādāt un aizstāvēt trim vieslektoriem – Aigai Paikenai, Katrīnai Volgemutei un Eināram Pimenovam. Paredzams, ka Katrīna Volgemute un Aiga Paikena pēc projekta aktivitāšu pabeigšanas veiks darba pienākumus LSPA kā vēlēts akadēmiskais personāls, tā veicinot personāla izaugsmi un atjaunošanos. Pārējie projektā nodarbinātie doktoranti turpina pilnveidot disertāciju atbilstoši recenzenta norādēm pirms promocijas darba iesniegšanas LSPA Promocijas Padomē un/vai promocijas darbu iesnieguši Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Jau ziņots, ka augstskola projektu „Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” īsteno no 2018.gada 01. decembra līdz 2022.gada 30. novembrim. Projekta kopējais pieejamais finansējums ir 636 615.39 EUR, no tiem Eiropas Sociālā fonda finansējums ir 541 123.08 EUR, bet valsts finansējums - 95 492.31 EUR.


[1] https://www.lspa.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=4858:einrs-pimenovs-ieguvusi-doktora-grdu-veselbas-un-sporta-zintnes-nozares-sporta-pedagoijas-apaknozar&catid=116:petnieciba&Itemid=165

Informāciju sagatavoja:
LSPA ES projektu koordinatore Iveta Birziņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar asoc.prof. Uģi Ciematnieku

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv