Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PROFESORA JĀŅA LANKAS GRĀMATA "SITIENU UN METIENU BIOMEHĀNIKA" NONĀKUSI PIE LASĪTĀJIEM
PROFESORA JĀŅA LANKAS GRĀMATA "SITIENU UN METIENU BIOMEHĀNIKA" NONĀKUSI PIE LASĪTĀJIEM Drukāt
Ceturtdiena, 14 oktobris 2021 09:47

Otrdien, š.g.12.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika Dr.habil.paed., profesora JĀŅA LANKAS sarakstītās grāmatas Sitienu un metienu biomehānika atvēršana.

Ievērojot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, ievērojamā Latvijas šķēpa metēju trenera Valentīna Mazzālīša vārdā nosauktajā auditorijā, pulcējās interesenti un potenciālie grāmatas lasītāji – profesora J.Lankas darba kolēģi, grāmatas veidotāji un izdevēji, kā arī viesi no citām organizācijām.

 

Pasākumā piedalījās un apsveikuma vārdus veltīja LSPA Attīstības un zinātnes prorektors profesors Jānis Žīdens, Latvijas Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs profesors Ilgvars Forands, Latvijas Olimpiskās vienības priekšsēdētāja Līga Cīrule, Latvijas Vieglatlētikas savienība, Latvijas Šķēpmešanas kluba prezidents, vieglatlētikas treneris Gints Palameika, apgāda “Jumava” literārais redaktors Andris Dzenis, Profesionālās pilnveides un mūžizglītības centra vadītāja Ilona Blekte, kā arī grāmatas recenzente, jaunā zinātniece, LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja Anna Zuša.

Grāmatā Sitienu un metienu biomehānika 270 lpp. apjomā, kas sastāv no četrām nodaļām, tiek akcentēta sporta biomehānika lielā loma sporta zinātnēs jomā. Autors sniedz vispusīgu informāciju par sporta biomehāniku, metienu un sitienu biomehāniku, sitienu mehāniku, sporta rīku lidošanas mehāniku un aerodinamikas pamatiem. Ikviens interesents grāmatā atradīs lietoto terminu skaidrojošo vārdnīcu, kas palīdzēs precīzāk izprast grāmatā aprakstīto vispārējo un speciālo biomehānikas informāciju.

Galveno uzmanību autors veltījis “iekšējās” ballistikas izpētei – sportista kustību sistēmas biomehānisko iespēju analīzei, kustību organizācijas biomehānisko principu izpētei, lai vēl lielākā mērā izmantotu to, ko metienā vai sitienā var dot muskuļi, cīpslas, saites, sviru sistēmas, kuras veido cilvēka ķermeni un balsta kustību sistēmu.

Autors savā prezentācijā uzsvēra, ka biomehānikas zināšanas treneriem un viņu audzēkņiem ir ļoti svarīgas un palīdzēs labāk izprast metienu un sitienu kustību tehniku un būs iespēja mērķtiecīgāk vadīt treniņu procesu neatkarīgi no sporta veida, kuru viņi pārstāv.

Profesora Jāņa Lankas sarakstītās grāmatas mērķauditorija ir: sporta skolotāji, lai palīdzētu labāk izprast daudzveidīgo kustību pamatus; sporta treneri, lai kļūtu vēl labāki savā darbā; sportisti, lai iegūtu informāciju, kas sekmēs dziļāku izpratni par sporta tehniku; studenti, lai kalpotu kā papildus izziņas avots sporta treniņu teorijā. Savukārt, sporta sacensību skatītājiem grāmata palīdzēs būt kritiskākiem un objektīvākiem pret sportu.

Profesors Jānis Lanka pateicās visiem grāmatas atvēršanas svētku dalībniekiem, īpašu “Paldies!” sakot apgādam “Jumava” un recenzentiem LSPA vadošajai pētniecei PhD Annai Zušai un Rīgas Tehniskās universitātes asociētam profesoram PhD Viktoram Bonderam.

Prof. J.Lankas grāmata Sitienu un metienu biomehānika izdota saskaņā ar noslēgto sadarbības līgumu (15.05.2018.) starp LSPA un SIA “Jumava” par sadarbību sportam veltītu grāmatu radīšanā un izdošanā.

Informāciju sagatavoja
rektora palīdze Mudīte Rimbeniece
sadarbībā ar radošo projektu koordinatori Līgu Freimani
Foto L.Freimane


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv