Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes AIZSARDZĪBAS NOZARE AICINA KĻŪT PAR VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBAS SKOLOTĀJU
AIZSARDZĪBAS NOZARE AICINA KĻŪT PAR VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBAS SKOLOTĀJU Drukāt
Trešdiena, 02 septembris 2020 07:45

VAM Logo-01 23. un 7. septembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija izsludinājusi papildu uzņemšanu un dokumentu pieņemšanu nepilna laika neklātienes studijām bakalaura programmā „Sporta zinātne”, kurā aicināti iestāties interesenti, kuri nākotnē plāno apgūt programmu valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošanai.

Bakalaura programma “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kuru Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija izstrādājusi valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošanai, ir iesniegta licencēšanai.

Pirmā kursa studenti, kuri šajā mācību gadā iestāsies bakalaura programmā “Sporta zinātne”, būs tiesīgi otrajā kursā pāriet uz bakalaura studiju programmu “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, lai vienlaicīgi apgūtu sporta skolotāja un valsts aizsardzības mācības skolotāja profesiju. 

Par valsts aizsardzības mācības skolotāju var kļūt ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un sekmīgi absolvējis vispārizglītojošo vai profesionālo vidusskolu. Tā kā studējošie apgūs zināšanas pedagoģijā un militārajā jomā, studiju laikā būs jāiestājas Zemessardzē vai jāapgūst rezerves karavīra apmācību kurss.

Iegūstot valsts aizsardzības mācības un sporta skolotāja kvalifikāciju, būs iespēja strādāt jebkurā skolā vai pirmsskolas iestādē, kā arī interešu izglītības jomā, vadot nodarbības bērniem un jauniešiem.

Ir trīs studiju finansēšanas iespējas – iegūt valsts budžeta finansētu studiju vietu, apmaksāt studijas par saviem līdzekļiem, kā arī slēgt Darba līgumu ar Jaunsardzes centru, tādējādi saņemot kompensāciju studiju maksai 100% apmērā, kā arī garantētu prakses un darba vietu gan studiju laikā, gan pēc augstskolas absolvēšanas.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klašu skolēniem. Jau šobrīd valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tiek īstenots 53 skolās no visas Latvijas, un to apgūst ap 1000 skolēnu.

Papildu informācija par studijām valsts aizsardzības mācības skolotājiem: https://jc.gov.lv/lv/klusti-par-jaudigako-skolotaju 

Vairāk informācijas par izsludināto papildu uzņemšanu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā: https://bit.ly/3bhTLle 

Iespēja iegūt papildu informāciju par pieteikšanos, sazinoties ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas valsts aizsardzības mācības programmas koordinatori Unu Gūtmani ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , tālr. 26455655) vai Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību speciālisti Katrīnu Tiltiņu ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , 67335389)

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv