Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes IZSTĀDĒ “SKOLA 2020” IEPAZĪSTI JAUNO LSPA STUDIJU PROGRAMMU!
IZSTĀDĒ “SKOLA 2020” IEPAZĪSTI JAUNO LSPA STUDIJU PROGRAMMU! Drukāt
Trešdiena, 12 februāris 2020 15:10

large 2No 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā starptautiskās izglītības izstādes “Skola 2020” apmeklētāji klātienē varēs iepazīties ar pašām jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām. Par dažām no tām uzzini jau tagad!

Kļūsti par skolotāju! Sākot ar 2024. gadu, visiem Latvijas vidusskolēniem būs jāapgūst jauns obligātais vispārizglītojošais mācību priekšmets “Valsts aizsardzības mācība” (VAM). VAM paredz jauniešu valstiskās un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, patriotisko audzināšanu, saliedētības attīstīšanu, kā arī valsts aizsardzības prasmju apgūšanu.
Lai VAM mācīšanai sagatavotu atbilstošas kvalifikācijas pedagogus, jau šoruden Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā plāno uzņemt pirmos studentus jaunā profesionālā bakalaura studiju programmā “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”. Studiju laikā studējošie apgūs zināšanas gan pedagoģijā, gan militārajā jomā. Līdz ar to absolventi vienlaicīgi varēs strādāt gan par valsts aizsardzības mācības skolotāju, gan sporta skolotāju, gan būs tiesīgi darboties ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos un interešu izglītības jomā.
(Eiropas Sociālā fonda projekts „LSPA pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” (Nr.8.2.1.0/18/I/006))

Savukārt Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Liepājas Universitāti ir pabeigusi darbu pie jaunās pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” un pirmos studētgribētājus  jaunveidotajā, mūsdienīgajā studiju programmā uzņems jau šovasar.

Apgūsti aktuālas digitālās kompetences.  Ja tevi aizrauj informāciju tehnoloģijas, tad noteikti izmanto iespēju izstādē “Skola 2020” uzzināt plašāk par  jaunākajām studiju iespējām šajā jomā. Piemēram, Juridiskā koledža iepazīstinās ar jaunu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Kiberdrošība un personas datu aizsardzība”. Starp citu, tā ir pirmā un vienīgā pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības kiberdrošības un personas datu aizsardzības studiju programma Latvijā. Savukārt biznesa augstskolas “Turība” ekspozīcijā interesenti varēs uzzināt par jaunatvērto IT studiju virzienu, kas piedāvā bakalaura studijas un arī 1. līmeņa jeb koledžas studijas, kas šobrīd vēl ir licencēšanas procesā. Jaunās programmas tiek īstenotas sadarbībā ar Latvijas un pasaules IKT uzņēmumiem, kas piedāvā studējošajiem prakses vietas un aktīvi raugās arī pēc potenciālajiem darbiniekiem. Arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jaunajā studiju gadā plāno piedāvāt jaunas programmas ne tikai kiberdrošības inženierijas, bet arī elektronikas, transporta, enerģētikas, dizaina un vides jomā.

Daudz iespēju vadībzinātnēs. Atsaucoties uz darba devēju ierosinājumu un tirgus vajadzībām, Banku augstskola ir izstrādājusi un iesniegusi licencēšanai jaunu profesionālo bakalaura studiju programmu "Biznesa procesu vadība" ar iespēju trešajā mācību gadā izvēlēties uzņēmuma, personāla vai mārketinga vadītāja specializāciju.  Transporta un sakaru institūts izstādē “Skola” studēt gribētājiem vadībzinātnes (menedžmenta) un aviācijas virzienā prezentēs bakalaura studiju programmā “Vadībzinātne” jaunas specializācijas “Biznesa digitālā pārvaldība” un “Vadības ekonomika”, kā ar tāda paša nosaukuma maģistra studiju programmā jaunas specializācijas “Biznesa un pārmaiņu vadība” un “Biznesa un finanšu vadība”.Savukārt Daugavpils universitāte piedāvās jaunu profesionālā maģistra programmu "Viedā ekonomika un inovācijas". Pirmos studentus jaunā, plaši konkurētspējīgā bakalaura studiju programmā angļu valodā International Business and Start-up Entrepreneurship (“Starptautiskais bizness un jaunuzņēmējdarbība” ) jau šoruden plāno uzņemt Rīgas Stradiņa universitāte. Šajā programmā varēs studēt pilna un nepilna laika klātienē, un studijas noritēs izteikti starptautiskā vidē – ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem, kā arī vizītēm ārpus Latvijas.

Jaunumi arī citās jomās. Latvijas Kultūras akadēmijā šovasar notiks uzņemšana divās jaunās maģistra studiju programmās – “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”, kura tiek īstenota kopā ar RTU, un “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”, kas veidota sadarbībā ar Vidzemes augstskolu. Savukārt Rīgas Medicīnas koledža aicina iegūt optometrista asistenta specialitāti, bet Latvijas Lauksaimniecības universitāte šogad ir izstrādājusi četras jaunas studiju programmas angļu valodā, tai skaitā trīs pamatstudiju programmas: “Ilgtspējīgā lauksaimniecība”, “Ilgtspējīgā mežsaimniecība” un “Biosistēmu mašinērija un tehnoloģijas”, un  jaunu doktora studiju programmu angļu valodā – “Vides inženierija”.

Pamatskolas absolventiem. Rīgas Valsts tehnikumā (RVT) jaunajā mācību gadā plāno pat  vairākas jaunas izglītības programmas, kurās jaunieši jau pēc  9. klases varēs apgūt poligrāfijas iekārtu tehniķa un iespieddarbu apstrādes speciālista, kā arī transportlīdzekļu krāsotāja un autovirsbūvju remontatslēdznieka profesijas. Tagad arī RVT Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā jauniešiem pēc 9. klases būs iespēja apgūt  datorsistēmu tehniķa un programmēšanas tehniķa profesijas. Četri mācību gadi, un profesija rokā! Savukārt vidusskolas absolventiem RVT piedāvā pusotrā gadā apgūt poligrāfijas ražošanas tehniķa, poligrāfijas iekārtu tehniķa un digitālās drukas operatora profesijas.

Par šiem un vēl daudziem citiem jaunumiem uzzini izstādē “Skola 2020” Ķīpsalā!Vairāk par izstādiun dalībnieku jaunumiem: www.bt1.lv/skola!

Vienlaikus ar izstādi “Skola 2020” Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2020”, kas piedāvās  tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos un iepazīties ar izdevniecību jaunumiem. Izstādi var apmeklēt bez maksas ar  “Skolas 2020” ieejas biļeti.

Izstādi “Skola” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos: 
www.facebook.com/izstade.skola,  
https://twitter.com/izstade _skola,
www.instagram.com/izstade_skola/

Norises vieta:
Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Darbalaiks:
28.–29. februāris 10.00–18.00, 1. marts 10.00–17.00

Biļetes:
Biļetes cena – 5,00 EUR, grupas biļetes – 4,00 EUR
Autostāvvieta – 4,00 EUR, stāvvieta autobusam – 10,00 EUR

Papildu informācija:
Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore
Tālr.: 67065011, GSM: 29450037
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu   

 

Dace Dambe,

BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: 67067525, GSM: 26410381
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv