Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) Sporta stipendiju konkursā izvēlējusies 41 Latvijā studējošu augstas klases sportistu, kuri šajā studiju gadā saņems stipendijas akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai. Stipendiju komisija saņēma 66 studējošo sportistu pieteikumus. Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) un Rīgas Tehniskajā universitātē – katrā 12.
Latvijas Universitātē – septiņi, Latvijas Lauksaimniecības universitātē – trīs, Rīgas Stradiņa universitātē – divi, Daugavpils Universitātē, Biznesa vadības koledžā, Banku Augstskolā un Vidzemes Augstskolā – pa vienam.
LSPA studenti - LSFP Sporta stipendijas ieguvēji, 2019./2020. akadēmiskajā gadā.
Vārds, uzvārds
|
Sporta veids
|
Stipendijas (EUR)
|
Aldis Artūrs Vilde
|
Smaiļošana
|
1500
|
Toms Akmeņlauks
|
Florbols
|
1400
|
Dāvis Raivo Zvejnieks
|
Skrituļslaloms
|
1400
|
Agate Rašmane
|
Šaušana
|
1300
|
Elizabete Blūmentāle
|
Orientēšanās
|
800
|
Viesturs Mārtiņš Rubenis
|
Florbols
|
800
|
Signe Sirmā
|
Orientēšanās
|
700
|
Madara Aldiņa
|
Smaiļošana
|
600
|
Mārtiņš Veispals
|
Smaiļošana
|
600
|
Ņikita Pančenko
|
Handbols
|
500
|
Rihards Leja
|
Handbols
|
500
|
Ģirts Sokolovs
|
Airēšana
|
400
|
Stipendiju ieguvēji pārstāv 21 sporta veidu, viņu vidū visvairāk – astoņi florbolisti, septiņi vieglatlēti, pa četriem orientieristiem un smaiļotājiem, divi – handbolisti. Pa vienam stipendiātam — distanču slēpošanā, skeletonā, brīvajā cīņā, skrituļslalomā, peldēšanā, šaušanā, kērlingā, velo orientēšanās sportā, kalnu slēpošanā, bobslejā, triatlonā, šahā, galda tenisā, snovbordā, airēšanā un džudo.
Stipendiju komisijas priekšsēdētāja, LSPA profesore Agita Ābele uzsver, ka sportista karjera ir terminēta. "Būtiski nodrošināt atbalstošu vidi sportistiem jau aktīvās karjeras laikā, kurā veidot stabilus pamatus personības izaugsmei un karjerai, kas sagaidāma pēc sporta gaitu noslēgšanas. Tāpat atlētam — jābūt personībai, kura būtu motivēta un spētu sportu apvienot ar studijām, ticētu iespējai to paveikt un, pats galvenais, — apstiprinātu to ar rūpīgu un neatlaidīgu darbu," sacīja A. Ābele.
Lēmuma pieņemšanā valde pamatojas uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus pēdējā gada laikā. LSFP Sporta stipendiju komisijas sastāvā darbojas pārstāvji no Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Latvijas Olimpiskās vienības.
Sporta stipendiju finansēšanas avots ir valsts (Izglītības un zinātnes ministrijas) budžeta līdzekļi.
Informāciju apkopoja: LSPA Sporta kluba metodiķe Laura Petroviča,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Foto: LSFP arhīvs |