STUDIJU VIRZIENAM “VESELĪBAS APRŪPE” PIESAISTĪTI JAUNI DOCĒTĀJI Drukāt
Trešdiena, 02 oktobris 2019 12:59

 

Eiropas Socialais fonds

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) turpina sekmīgi īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “LSPA akadēmiskā personāla stiprināšana “Veselības aprūpes” jomā”. Šā gada jūnijā un augustā studiju virziena “Veselības aprūpe” seši pasniedzēji piedalījušies līderības mācībās, lai apgūtu līdera komunikācijas pamatinstrumentus, pētītu sava kā līdera psiholoģisko tipu un vērtētu līdera personības attīstību, kā arī analizētu citus līdera resursus. No septembra LSPA turpinās arī profesionālās angļu valodas apguve un svešvalodas prasmju pilnveide. 

Kā noslēdzošā kompetences paaugstināšanas aktivitāte, paredzēta stažēšanās. Jau šoruden augstskolas pasniedzējiem ir iespēja stažēties pie nozares praktiķiem, lai kopā ar jomas speciālistiem iepazītu un apgūtu jaunākās tehnoloģijas diagnostikā, ārstēšanā  un rehabilitācijā. 

Jaunais studiju gads LSPA iesākts arī ar jaunu docētāju piesaisti studiju virzienā “Veselības aprūpe”. Akadēmija kā vieslektori piesaistījusi Alīnu Kurmeļevu, kura pretendē uz doktora zinātnisko grādu un praktizē fizioterapiju.

Vieslektore iesaistīta profesionālā bakalaura augstākās izglītības programmā  „FIZIOTERAPIJA” un vada studiju kursu “Masāža un mīksto audu tehnikas”, “Hidroterapija” un “Fizioterapija pediatrijā”. A.Kurmeļeva augstskolā veic zinātnisko un metodisko darbu, kas ietver  zinātniskās publikācijas sagatavošanu, dalību dažāda līmeņa zinātniskajās konferencēs, kā arī strādā pie dažādu metodisko mācību līdzekļu  izstrādes, kā arī veic citus uzdevumus.

A.Kurmeļeva ir LSPA akadēmiskās doktora programmas “Sporta zinātne” absolvente. Zinātniskā grāda pretendentes promocijas darba tēma ir “Vecāku kompetences pilnveides modelis zīdaiņu peldināšanā”. A.Kurmeļeva aktīvi iesaistījusies zinātniskajā darbībā un piedalījusies vairākās starptrautiskajās konferencēs, kā arī sagatavojusi publikācijas nozares izdevumos.

LSPA mācībspēku rindas papildinājusi arī viesprofesore Mišela Anna Grenjēra (Michelle Anne Grenier) no ASV. Šajā mācību gadā  studentiem - bakalaura un maģistra līmeņa studijās, profesores vadībā  ir iespēja apgūt priekšmetus “Pielāgoto fizisko aktivitāšu teorija un prakse”, “Rehabilitācija sportā cilvēkiem ar invaliditāti”, “PFA izglītības sistēmā”, “Kompleksā pielāgoto fizisko aktivitāšu rehabilitācija”, “PFA fiziskajā rehabilitācijā”. Papildus studiju kursu vadīšanai, augstskolā veic zinātnisko un metodisko darbu, kas ietver  zinātniskās publikācijas sagatavošanu, dalību dažāda līmeņa zinātniskajās konferencēs, kā arī strādāšanu pie dažādu metodisko mācību līdzekļu  izstrādes.

M.A. Grenjēra doktora grādu ieguvusi 2004. gadā Ņūhempšīras Universitātē, ASV.  Piedalījusies 11 grāmatu izveidē - 2 grāmatu autore, 9 grāmatu nodaļu autore. Desmit gadu laikā M.A. Grenjēra izstrādājusi 23 zinātniskās publikācijas; piedalījusies vairākos zinātniskajos pētījumos un projektos.  No 2009-2019. gadam regulāri piedalījusies dažāda līmeņa zinātniskajās konferencēs, uzstājoties ar ziņojumiem par pielāgotajām fiziskajām aktivitātēm izglītības sistēmā; veselības indikatori izglītības sistēmā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore, docente Zinta Galeja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv