Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes JAU ŠODIEN EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS LSPA
JAU ŠODIEN EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS LSPA Drukāt
Sestdiena, 07 septembris 2019 10:16

LSPA Zin Nakts 2019 Insta ml - CopySeptembra pēdējā piektdienā - 27. septembrī, Latvijā risināsies Eiropas Zinātnieku nakts. Arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) ceturto gadu piedalīsies pasākuma norisē un piedāvās septiņās sporta zinātnes pieturās ievingrināt roku pētniecībā. Aicinām sporta draugus un citus interesentus LSPA centrālajā ēkā (Rīgā, Brīvības gatvē 333) no pulksten 18.00 līdz 22.00.

Apmeklētāji varēs apskatīt sporta zinātnē pielietojamās tehnoloģijas un mērierīces, kas pilnveido sportistu fizisko, tehnisko, vestibulāro un cita veida sagatavotību, kā arī satikt un aprunāties ar pētniekiem. 

Septiņās zinātniskajās pieturās interesentiem būs pieejama aparatūra, kas nosaka sportistu funkcionālo un vestibulāro stāvokli, fiziskās darbaspējas un emocionālo līmenī. 

PLĀNOTĀS AKTIVITĀTES:

Reizi stundā, pulksten 18:30, 19:30, 20:30 un 21:30, populārzinātniska lekcija interesentiem par sporta zinātni.

Augstuma pietura: LSPA Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas zinātnieki apmeklētājiem sniegs iespēju pārbaudīt savas spējas vertikālajā lēcienā (lēciens augstumā), kas tiks novērtēts ar tam speciāli paredzētu iekārtu. Būs iespējams uzzināt, ko vēl iespējams ar šo iekārtu mērīt, kādos nolūkos pielietojama šī metode zinātnē un sporta praksē. 

Emociju pietura: LSPA Rekreācijas pētniecības laboratorijas pētnieki apmeklētājiem piedāvās notestēt savu emocionālo stāvokli ar speciālām tehnoloģijām, kā arī pārbaudīt savas spējas attēlot un pārvaldīt kādu no cilvēka bāzes emocijām. Programma piedāvā 6 bāzes emocijas – laimīgs, pārsteigts, dusmīgs, bēdīgs, riebumu izjūtošs, nobijies un emocijās neitrāls.

Izturības pietura: LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas zinātnieki piedāvās iespēju iepazīties ar sporta zinātnē pielietotām ierīcēm atlētu fizisko darbaspēju novērtēšanai. Varēs redzēt arī to, kā šīs ierīces treniņu procesā izmanto augsta līmeņa sportisti. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt velo, airēšanas un slēpošanas ergometru.

Pielāgoto aktivitāšu pietura: LSPA veselības aprūpes virziena pētnieki, fizioterapeiti un pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālisti interesentiem piedāvās iespēju izkāpt no komforta zonas, iesēsties ratiņkrēslā un veikt ātruma un veiklības testus. Paralēli būs iespēja izmēģināt dažāda reljefa vides barjeru pārvarēšanu, ar kurām ikdienā saskaras ratiņkrēsla lietotāji.

Skolas sporta pietura: LSPA Sporta pedagoģijas attīstības laboratorijas pētnieces prezentēs un atraktīvā veidā piedāvās apmeklētājiem praksē izmēģināt gaidāmās izglītības satura pārmaiņas. Mācīšanās iedziļinoties un jēgpilnas fiziskās aktivitātes sporta stundās. Iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem sporta pedagoģijā. 

Spēka pietura: LSPA Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratorijas speciālisti piedāvās pārbaudīt apmeklētāju fiziskās spējas svarcelšanā un iepazīties ar lokālās vibrācijas iekārtu, kura sportistiem veicina relaksējošu vai tonizējošu iedarbību noteiktās ķermeņa daļās.

Līdzsvara pietura:Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas zinātnieki piedāvā testēt līdzsvara spējas; izmēģināt un novērtēt  vestibulārā aparāta reakciju uz vizuālo impulsu, kuru izraisa rotējošs priekšmets.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām pētnieciskajām institūcijām. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to Eiropas valstu vidū, kas septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 300 Eiropas pilsētās, lai popularizētu pētniecības un inovāciju aktivitātes, veicinātu izpratni par zinātnieku darbu un tā ietekmi  uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī rosinātu jauniešus izvēlēties zinātnieka karjeru.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Ar pilnu Zinātnieku nakts pasākumu programmu var iepazīties www.zinatniekunakts.lv.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.

#ZinātniekuNakts #zinātnenākotnei

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv