Uz sākumu Jaunumi Studentiem ARĪ LSPA STUDENTI PIEDALĀS PROTESTA AKCIJĀ UN PRASA LIELĀKU FINANSĒJUMU AUGSTĀKAJAI IZGLĪTĪBAI
ARĪ LSPA STUDENTI PIEDALĀS PROTESTA AKCIJĀ UN PRASA LIELĀKU FINANSĒJUMU AUGSTĀKAJAI IZGLĪTĪBAI Drukāt
Pirmdiena, 31 oktobris 2016 15:25

IMG-20161031-WA0013

31. oktobrī LSPA Studentu pašpārvalde un 68 Akadēmijas studenti piedalījās Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizētajā protesta gājienā, vēršoties pret nepietiekamo finansējumu augstākajai izglītībai un pieprasot nesamazināt valsts budžeta apmaksāto vietu skaitu studējošajiem. Gājienā pa Vecrīgas ielām devās apmēram 1000 studentu.

Studenti no Strēlnieku laukuma devās uz Saeimas namu, kur skandēja dažādus saukļus un dziedāja dziesmas. LSPA studenti turēja rokās plakātus "Ja būsim izglītoti, nevadīsim valsti kā Jūs” un “Dodiet man zināšanas, došu valstij nodokļus”.

Pie Saeimas sanākušos studentus uzrunāja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidente Maira Belova, kura uzsvēra, ka augstākā izglītība ilgstoši turēta novārtā, tā ir nepietiekoši finansēta un tā turpināt nevar. Turklāt budžeta vietas ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas rūp studentiem šodien.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien piketējošajiem studentiem pie Saeimas solīja nesamazināt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu. Uz jautājumu par to, vai studentiem nedraud budžeta vietu samazināšana, Kučinskis atbildēja, ka, «protams, nedraud».

Vienlaikus viņš norādīja, ka jārisina jautājums par to, kādām studiju programmām tiek piešķirtas budžeta vietas. Premjers atzīmēja, ka pēdējos gados jau ticis daudz darīts saistībā ar eksaktajām zinātnēm, tomēr viņš norādīja, ka, iespējams, jārunā par budžeta vietām tajās studiju programmās, pēc kuru absolvēšanas nav iespējams atrast darbu.

Kā ziņots, LSA protesta akciju un gājienu rīko, lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu.

LSA atgādina, ka iestājas par to, lai Latvijā būtu pieejama un kvalitatīva augstākā izglītība.

IZM un LSA prasībā vidēja termiņa budžetā 2018. un 2019.gadam iekļaut plānoto finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai ir vienotas.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv