Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ČETRKĀRTĒJAIS OLIMPISKO SPĒĻU DALĪBNIEKS DENISS ČERKOVSKIS AIZSTĀVĒJIS MAĢISTRA DARBU SPORTA ZINĀTNĒ
ČETRKĀRTĒJAIS OLIMPISKO SPĒĻU DALĪBNIEKS DENISS ČERKOVSKIS AIZSTĀVĒJIS MAĢISTRA DARBU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Trešdiena, 15 jūnijs 2016 15:05

Cerkovskis aizstavas 2016

15.jūnijā maģistra darbu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) aizstāvējis četrkārtējais Olimpiādes spēļu dalībnieks modernajā pieccīņā Deniss Čerkovskis. Studējot LSPA, Deniss pretendē uz profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē ar kvalifikāciju “Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris”.

Vērtēšanas komisija Čerkovska sagatavoto pētījumu novērtēja atzinīgi un rekomendēja turpināt studijas LSPA doktorantūrā.

Deniss Čerkovskis studijas LSPA maģistrantūrā sāka 2012.gadā, un noslēdza tās ar maģistra darbu "Skriešanas un šaušanas tehnika, atkarībā no darba intensitātes zonas, modernajā pieccīņā, augstas klases sportistiem", kuru vadīja LSPA Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, profesors Jānis Lanka un LSPA Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja, vadošā pētniece Anna Zuša.

Čerkovskis pastāstīja, ka viņa maģistra darbs pēta modernās pieccīņas sportistu sagatavošanu skriešanas un šaušanas kombinētajam variantam: “Savā pētījumā centos sniegt atbildes uz jautājumiem, - Kā izmainās skriešanas tehnika, distances veikšanas laikā? Kas izmainās šaušanas tehnikā, noguruma ietekmē? Tie ir jautājumi, kas interesē pieccīņniekus un viņu trenerus, gatavojoties sacensībām. Un, protams, tie ir jautājumi, kas interesēja mani pašu.”

Lasītājiem īpaši saistoša ir arī sportista personīgā treniņu pieredze, kas apkopota atsevišķā nodaļā “Denisa Čerkovska četru olimpisko ciklu analīze. Sidnejas, Atēnu, Pekinas un Londonas Olimpiskās spēles”.

Čerkovskis LSPA studēja pēc individuāla mācību plāna, kas paredz iespēju studiju programmu apgūt divas reizes ilgākā laika posmā nekā to nosaka studiju programmas nolikums. Šādi LSPA atbalsta augstas klases sportistus, lai pēc aktīvo sporta gaitu beigām, viņi ar savu pieredzi paliek nozarē un savas zināšanas nodod tālāk jaunajiem talantiem.

LSPA absolventu izlaidums notiks 21.jūnijā, pulksten 11:00, Dailes teātrī, kurā, kā absolvents, piedalīsies arī Deniss Čerkovskis.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv