Open Access - brīva pieeja zinātniskajai informācijai Drukāt
Pirmdiena, 19 oktobris 2015 20:04

"OPEN ACCESS" ir bezmaksas, brīva, tūlītēja, nemainīga tiešsaistes piekļuve pilnteksta zinātniskai informācijai, kas ļauj lietotājiem to lasīt, lejuplādēt, kopēt, izplatīt, drukāt, meklēt un citēt vai izmantot jebkurā citā legālā veidā bez finansiāliem, tiesiskiem vai tehniskiem ierobežojumiem.

 

E-GRĀMATU DATUBĀZES

OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) – pilntekstu zinātnisko grāmatu datubāze vairākās valodās (angļu, dāņu, franču, itāļu, norvēģu, vācu u.c.) un dažādās nozarēs: humanitārās un sociālās zinātnes, māksla, ekonomika, finanses, bizness un menedžments, matemātika, tiesību zinātnes u.c.

Project Gutenberg – pilntekstu datubāze, kas piedāvā vairāk nekā 36000 grāmatu elektroniskā teksta formātā daudzās valodās. Datubāzē pārsvarā pieejama daiļliteratūra.

Science Books Online – saites uz grāmatām un citiem zinātniskiem materiāliem astronomijā, bioloģijā, ķīmijā, datorzinātnē, zemes zinātnēs, inženierzinātnē, matemātikā, medicīnā un fizikā.

Wikibooks – piedāvā mācību grāmatas dažādu nozaru studentiem. Elektroniskās grāmatas ir atvērta satura (open-content), ko jebkurš var rediģēt un papildināt. Grāmatas pieejamas vairākās valodās un dažādās nozarēs: māksla, bioloģija, bizness un ekonomika, datorzinātne, izglītība, vēsture, valodniecība un literatūra, matemātika u.c.

 

E-ŽURNĀLU DATUBĀZES

BioMedCentral - atvērtās piekļuves pilntekstu datubāze biomedicīnā, kas piedāvā iespēju meklēt informāciju vairāk nekā 200 zinātniskajos žurnālos, piemēram, BMC Medicine, Nutrition Journal, Reproductive Biology and Endocrinology, BMC Ophthalmology, Journal of Biology, Genome Biology, Cardiovascular Diabetology, BMC Family Practice, BMC Bioinformatics u.c. BioMedCentral ir viena no pirmajām zinātniskās informācijas datubāzēm, kas savā darbībā sāka izmantot Open Access modeli. 

Directory of Open Access Journals (DOAJ) – pilntekstu datubāze dažādās zinātnēs un valodās. Apkopota informācija par vairāk kā 7000 Open Accesszinātniskajiem žurnāliem.

HighWire Press - Stenfordas Universitātes Bibliotēkas izdevniecība HighWire Press piedāvā atvērtu pieeju vairāk nekā 2 miljoniem rakstu pilnajiem tekstiem. Iespējams veikt meklēšanu arī citu izdevēju žurnālos, taču pieeja citu izdevniecību žurnālu rakstiem ir ierobežota. Kopumā datubāzē ir vairāk kā 6,6 miljoni rakstu no vairāk kā 1400 žurnāliem. 

PubMed Central - ASV National Institutes of Health (NIH) atvērtās piekļuves digitālais arhīvs, kurā atrodama informācija no dažādiem ar biomedicīnu un tai saistītiem nozaru žurnāliem.

Versita Open – pilntekstu datubāze dažādās nozarēs angļu valodā. Satur ap 200 zinātniskus dažādu Eiropas universitāšu un pētniecisko institūtu žurnālus.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv