Jul 10

Projekts „Olympic Education-Connecting Youth”

Ievietoja iekš Jaunumi

OlYouth_1Starptautiskajā 4. jauniešu sesijā, kas notika no 4. – 9.jūlijam atpūtas centrā Veru apriņķī piedalījās Igaunijas, Latvijas un Somijas jaunieši vecumā no 16-19 gadiem. Projektā „Olympic Education-Connecting Youth” Latvijas Olimpiskās akadēmijas senatore Signe LUIKA kopā ar 8 jauniešiem : Marinu FOKINU, Darju LIPSKU, Sabīnu MEHDIJEVU, Daņilu FETISKINU, Sergeju KIRILOVU, Jevgeniju KLIČKOVU, Edmondu PUŠKO un Kirilu TITOVU pārstāvēja Latviju.

Jauniešu sesijas mērķis – izzināt olimpiskās kustības vēsturi, mūsdienu sporta vērtības, aktivizēt jauniešus brīvprātīgo darbam, iepazīties ar citu valstu jauniešiem.

Projekts īstenots ar  ERASMUS+ Jauniešu apmaiņas programmas atbalstu.

OlYouth_2

Dalībnieku iespaidi Lasīt tālāk »

Jun 26

Jauniešu sesija Olimpijā

Ievietoja iekš Jaunumi

IOA_2016

Latvijas Olimpiskās akadēmijas  konkursa „ Olimpiskā kustība: vakar, šodien, rīt” uzvarētāji Gita Jakovļeva un Kārlis Vītoliņš no 11.-25.jūnijam piedalījās 56. Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas sesijā jaunajiem dalībniekiem Olimpijā (Grieķijā).

Sesijas tēma: “Olimpiskās vērtības vides saglabāšanai un aizsardzībai”

Sesijā piedalījās 155 jaunieši no 86 valstīm.

Dalībnieku iespaidi :

 https://www.youtube.com/watch?v=h9Dq043Quqg
Gita_Jakovļeva_SOA sesijas iespaidi

Jun 22

LOA sesija Lozannā

Ievietoja iekš Jaunumi

Š.g.  17.-19. jūnijā notika LOA izbraukuma sesija uz Olimpisko muzeju Lozannā, kas ir vienīgais tik plaša apjoma Olimpiskais muzejs. Te var iegūt jebkura veida informāciju par olimpisko kustību un dažādiem sporta veidiem.  Olimpiskais muzejs dibināts 1993. gada 23. jūnijā pēc toreizējā  Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Huana Antonio Samaranča inicatīvas.  2013. gada nogalē muzejs atvērts pēc rekonstrukcijas, kas devusi muzejam plašākas ekspozīcijas telpas un interaktīvas aktivitātes. Izstādes veltītas gan Antīkajām  olimpiskajām spēlēm, gan olimpisko spēļu simbolikai, gan  XXXI olimpiādes spēlēm Riodežaneiro. Pie gleznainā Ženēvas ezera atrodas  arī olimpiskais parks, ar ievērojamu sportistu un olimpisku notikumu skulptūrām, kā arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja.

IMG_8069

Vairāk par muzeju :  https://www.olympic.org/museum

May 16

Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas sesija nacionālo olimpisko akadēmiju pārstāvjiem

Ievietoja iekš Jaunumi

No 7.-14.maijam Olimpijā norisinājās ikgadējā sesija nacionālo olimpisko akadēmiju pārstāvjiem, kurā Latviju pārstāvēja LOA Senāta locekle, Rīgas Austrumu vidusskolas sporta skolotāja Irina Tihomirova.

Sesijas tēma  “Olimpiskā izglītība kā līdzeklis attīstībai un ilgtspējai”. Sesijā piedalījās 103 dalībnieki no 80 valstīm.

discussion_group_5

Lasīt tālāk »

Apr 11

Sporta svētki vieno dažādu tautību bērnus

Ievietoja iekš Jaunumi

10. aprīlī Elektrum Olimpiskajā centrā Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA), kā  ik pavasari, aicināja uz sporta svētkiem dažādu tautību bērnus  un jauniešus, kas dzīvo mūsu republikā. Šogad zem devīzes „Vienoti sportā” , jau 27. reizi  uz Sporta svētkiem pulcējās 425 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem pārstāvot 20 biedrības.

IMG_7109

Lasīt tālāk »

Feb 15

LOA konference

Ievietoja iekš Jaunumi

Ikgadējā LOA konference  notiks 2016. gada 17. martā plkst. 16.00

Rīgā, Brīvības gatvē 333, 205. kab.

Darba kārtība :
1.    LOA prezidenta Ivana Klementjeva atskaite par 2015. gadu.
2.    Revidentes ziņojums.
3.    Dažādi.

Feb 11

Konkursa uzvarētāji noskaidroti

Ievietoja iekš Jaunumi

IMG_6246-u

Konkursa dalībnieki un žūrija

11. februārī Latvijas Sporta muzejā tika noskaidroti Latvijas Olimpiskās akadēmijas konkursa „Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt” uzvarētāji. Konkursā piedalījās 5 dalībnieki, labāko darbu autori – LSPA 1 .kursa studente Gita Jakovļeva un LSPA 3. kursa students Kārlis Vītoliņš. Konkursa uzvarētāji no 11.- 25.jūnijam piedalīsies Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 56. Starptautiskajā jauniešu sesijā Olimpijā (Grieķijā).

Konkursa mērķis – veicināt, popularizēt un atbalstīt Latvijas iedzīvotāju, jo īpaši jaunatnes, izpratni un interesi par Olimpisko kustību. Motivēt konkursa dalībniekus iesaistīties olimpiskās kustības zināšanu apguvē un popularizēšanā.

Konkursa žūrija: Ivans Klementjevs– LOA prezidents,  žūrijas priekšsēdētājs;  Biruta Luika- LOA viceprezidente un LOA senatori Jānis Melbārdis, Alīda Zigmunde, Uldis Grāvītis.

 

Oct 27

LOA sesija Baltkrievijā

Ievietoja iekš Jaunumi

IMG_4527Š. g. 23.- 25. oktobrī  LOA pārstāvji devās izbraukuma sesijā, lai piedalītos  Baltkrievijas Olimpiskās akadēmijas  organizētājā seminārā „Olimpiskā izglītība praksē”. Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālie olimpiskās izglītības jautājumi, kā arī Baltkrievijas Olimpiskās akadēmijas priekšsēdētāja Irina Guslistova un Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents Ivans Klementjevs parakstīja vienošanos par turpmāko sadarbību. Semināra dalībnieki apmeklēja Baltkrievijas olimpisko komiteju, Baltkrievijas Sporta universitātes sporta kompleksu, sporta kompleksu „Frīstails” un ziemas sporta bāzi „Raubišķi”.

Oct 04

22. starptautiskais seminārs Olimpiskajā izglītībā pēcdiploma studentiem

Ievietoja iekš Jaunumi

Aiga_SOA     Iesniedzamie dokumenti:

   1. Detalizēts CV;

   2. Dokuments, kurā norādīts dzimšanas gads;

   3. fotogrāfijas;

   4. Pētnieciskā darba vadītāja rekomendācija;

   5. Pētījuma nosaukums;

   6. Pētījuma kopsavilkums, 2lpp;

    7. Angļu valodas prasmi apliecinošs dokuments.

Aprīļa sākumā, augstāk minētos dokumentus nosūtīju, Starptautiskajai Olimpiskajai akadēmijai, Grieķijā, Olimpijā, uz kurieni apstiprināšanas rezultātā dosies 35 augstākās izglītības studenti no visas pasaules. Starptautiskā Olimpiskā akadēmija ik gadu rīko dažādas izglītojošas sesijas, kopā astoņas un viena no sesijām tiek organizēta pēcdiploma (maģistrantūras vai doktorantūras) studentiem. Šajā sesijā aicināti piedalīties studenti, kuri veic ar sportu un Olimpisko kustību saistītus pētījumus, lai uzlabotu viņu zināšanas un motivētu veikt pētījums saistībā ar Olimpiskajām tēmām. Sesijas galvenā tēma bija „Olimpiskā kustība: atjaunošanas un pielāgošanas process”. Lasīt tālāk »

Sep 14

25.septembris – Olimpiskā diena

Ievietoja iekš Jaunumi

OD_2015 Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)  25. septembrī rīko Olimpisko dienu Latvijā ar vienojošo moto „Nebrīnies. Piedalies!”. Tā tiek veltīta Olimpiskā sporta veida- baketbola popularizācijai.

Latvijas Olimpiskā akadēmija Olimpisko dienu organizē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas stadionā, Brīvības ielā 333, Rīgā.

Aicinām pievienoties visus vingrot gribētājus !

Olimpiskā diena sāksies ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu plkst. 9.30.

Vairāk informācijas:www.olimpiade.lv

Olimpiskās komitejas mājas lapā http://olimpiade.lv/lv/olimpiska-diena/olimpiska-diena-2015/vingrojuma-komplekss  pieejams vingrojuma kompleksa mācību materiāls.

Next »

Birkas

10

dienas līdz Rio

Meklēt