Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

EIROPAS PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SPECIĀLISTIEM LIELA INTERESE PAR LSPA KOORDINĒTĀ PROJEKTA - BĒRNIEM AR INVALIDITĀTI, NORISES GAITU

Drukāt

IMG 5992

LSPA profesore Aija Kļaviņa, 15. jūnijā, Čehijā, atklāja 13. Eiropas kongresu “Pielāgotās fiziskās aktivitātes”, kurā informēja par LSPA koordinētā starptautiskā pētniecības projekta "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” norises gaitu, prezentēja jaunizstrādāto starpdisciplināro novērtēšanas modeli bērniem ar invaliditāti, kā arī kongresa dalībniekus iepazīstināja ar pētījuma laikā iegūtajiem bērnu testēšanas rezultātiem.

Lasīt tālāk...
 

ČETRKĀRTĒJAIS OLIMPISKO SPĒĻU DALĪBNIEKS DENISS ČERKOVSKIS AIZSTĀVĒJIS MAĢISTRA DARBU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Cerkovskis aizstavas 2016

15.jūnijā maģistra darbu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) aizstāvējis četrkārtējais Olimpiādes spēļu dalībnieks modernajā pieccīņā Deniss Čerkovskis. Studējot LSPA, Deniss pretendē uz profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē ar kvalifikāciju “Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRANTŪRU ABSOLVĒS PIRMIE PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SPECIĀLISTI REHABILITĀCIJĀ

Drukāt

IMG 5899

10.jūnijā maģistra darbus aizstāvēja pirmie trīs LSPA maģistratūras programmas veselības aprūpē “Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā” studenti.

Lasīt tālāk...
 

20. JŪNIJĀ LSPA NOTIKS JOGAS PĒTNIECĪBAS SIMPOZIJS “CEĻVEDIS JOGAS INTEGRĀCIJAI SABIEDRĪBĀ AR ATŠĶIRĪGU VĒSTURI UN KULTŪRU”

Drukāt

Jogas simpozijs 2016Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) šogad pirmo reizi tiks atzīmēta Starptautiskā jogas diena. 21. jūnijā Latvija, līdz ar 177 pasaules valstīm, atzīmēs “Starptautisko jogas dienu 2016”. Jau sākot ar 18.jūniju plānota vesela virkne aktivitāšu, bet LSPA 20. jūnijā, pulksten 10:00, organizēs Jogas pētniecības simpoziju “Ceļvedis jogas integrācijai sabiedrībā ar atšķirīgu vēsturi un kultūru – pagātnes, tagadnes un nākotnes perspektīvas”. Mērķis ir iepazīstināt interesentus ar jogu kā ceļu uz ķermeņa, prāta un gara mieru un harmoniju. Ieeja  pasākumos ir bez maksas!

Lasīt tālāk...
 

AR PĒTĪJUMU PAR GARO DISTANČU SKRĒJĒJU TRENIŅU PILNVEIDOŠANU, ELĪNA SVILPE UZVAR LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ

Drukāt

Svilpe7.jūnijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 68.Studentu zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne studenta acīm”, uzvarējusi bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studente Elīna SVILPE, kura prezentēja pētījumu “Garo distanču skrējēju treniņu procesa pilnveidošana, izmantojot izturības testu rezultātus”. Elīnas darba vadītājs ir LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas vadītājs Edgars BERNĀNS.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SPECIĀLISTI IEPAZĪSTINA UKRAINAS FIZISKĀS AUDZINĀŠANAS UN SPORTA UNIVERSITĀTI AR LATVIJĀ PAVEIKTO SPORTA BIOMEHĀNIKĀ

Drukāt

Lanka Bernans 2016 KijevaLSPA Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, Dr.habil.paed., profesors Jānis Lanka un pētnieks Edgars Bernāns, no 30. maija līdz 5. jūnijam apmeklēja Ukrainas Fiziskās audzināšanas un sporta universitāti Kijevā. Ukrainas kolēģi iepazinās ar jaunākajiem, Latvijā veiktajiem, pētījumiem sporta biomehānikas jomā. LSPA mācībspēki apmeklēja universitātes Kinezioloģijas laboratoriju, iepazīstoties ar iespējām kustību pētniecībā, kā arī Funkionālās diagnostikas laboratoriju, gūstot priekšstatu par universitātes tehnoloģisko nodrošinājumu, tā pielietošanas iespējas pētniecībā un augsta līmeņa sportistu funkcionālās sagatavotības rutīnas pārbaudēs.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SADARBĪBAS MEMORANDS AR DEV SANSKRITI VIŠVAIVILIDŽAJA UNIVERSITĀTI INDIJĀ VEICINĀS ZINĀTNISKO DARBĪBU UN PAPLAŠINĀS STUDIJU IESPĒJAS

Drukāt

IMG 2151

Lai tiktu sekmēta pētnieciskā darbība, studiju satura un iespēju paplašināšana un kvalitāte augstākās izglītības iestāžu darbībā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātņu prorektors, profesors Juris Grants un Indijas Dev Sanskriti Višvavilidžaja Universitātes (Dev Sanskriti Vishwavidyalaya) zinātņu prorektors Dr. Činmejs Pandija (Chinmay Pandya) 3.jūnijā parakstījuši savstarpējo sadarbības memorandu.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĀRSTĀVJI POLIJĀ PIEDALĪJUŠIES STARPTAUTISKAJĀ ZINĀTNISKI METODISKAJĀ KONFERENCĒ PAR FIZISKĀS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBU

Drukāt

IMG 0713

Šā gada maijā četrpadsmit LSPA Sporta spēļu un Slēpošanas katedras docētāji Latviju pārstāvēja Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitātes, Biala Podlaskas filiāles organizētajā, XI Starptautiskajā zinātniski metodiskajā konferencē “Kurp ved mūsdienīga sporta izglītība? Idejas iespējamām mācību programmām”, kā arī vadīja praktiskās nodarbības konferences darba semināros.  

Lasīt tālāk...
 

LĪDZ 31.MAIJAM VAR PIETEIKTIES LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI “SPORTA ZINĀTNE STUDENTA ACĪM”

Drukāt

zinatne 2016Otrdien - 7.jūnijā, pulksten 11:00 sāksies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 68. Studentu zinātniskā konference “Sporta zinātne studenta acīm”. LSPA katedras dalībai konferencē var izvirzīt divus dalībniekus. Pieteikties konferencei līdz 31.maijam aicināti visu LSPA īstenoto studiju programmu studenti, izņemot maģistrantūras un doktorantūras studentus, kā arī citu augstskolu studenti.   

Lasīt tālāk...
 

STUDENTUS AICINA PIETEIKTIES INTENSĪVAJAM STUDIJU KURAM „TRĪSSEKTORU PIEEJA VISU PAAUDŽU FIZISKĀS AKTIVITĀTES VEICINĀŠANAI” KAUŅĀ

Drukāt

iceland-2016 033No 25. līdz 28.aprīlim Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā LSPA Vadības un komunikāciju zinātnes katedras docente Ieva Rudzinska piedalījās Lietuvas Sporta Universitātes koordinētā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu projekta sanāksmē (“Nordic-Baltic Physical Activity Bridges”), lai izstrādātu programmu Intensīvajam studiju kursam par Fiziskās aktivitātes vecināšanu, izmantojot trīs sektoru – pirmsskola/skolas, universitātes un pašvaldības, pieeju visu paaudžu fiziskās aktivitātes veicināšanai.

Lasīt tālāk...
 
8 lapa no 23
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs

Vārda dienas

Smuidra, Smuidris, Vitauts

Reklāma