Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes UNIVERSIĀDES VIEGLATLĒTIKAS SACENSĪBU KOPVĒRTĒJUMĀ LSPA DĀMĀM 1.VIETĀ, VĪRIEM - 2.VIETA
UNIVERSIĀDES VIEGLATLĒTIKAS SACENSĪBU KOPVĒRTĒJUMĀ LSPA DĀMĀM 1.VIETĀ, VĪRIEM - 2.VIETA Drukāt
Otrdiena, 14 maijs 2019 11:46

60275946 1561857993946194 8753043362409349120 o

10. un 11. maijā, Ogres stadionā, notika Latvijas XXIX Universiādes sacensības vieglatlētikā. Sešu Latvijas augstskolu komandu kopvērtējumā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentes ieņēma 1. vietu, bet puiši 2. vietu, piekāpjoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komandai. LSPA komandā startēja 26 LSPA studenti. Paldies vieglatlētu komandai!

Kā pastāstīja LSPA vieglatlētu komandas pārstāve, 3.kursā studējošā Līva Lārmane: “Mūsu vieglatlētikas komandas kodolu veidoja LSPA 1.kursa studenti, bet bija studenti arī no citiem kursiem. Prieks un gandarījums, ka mūsu vieglatlētu pulciņam pievienojās arī fizioterapiju studējošais Aldis Graudiņš, kurš startēja 100m sprinta disciplīnā, kā arī stafetē 4x100m.”

Sacensību 1. diena – 10.maijs

Vīriešu konkurencē, stafetē 4x100 m distancē, LSPA ieņēma 2. vietu. Komandu pārstāvēja – Erlends Bērziņš, Aldis Graudiņš, Ivo Dans Kleinbergs un Agris Apkalns.

Sieviešu konkurencē, stafetē 4x100 m distancē, LSPA dāmas kāpa uz augstākā goda pjedestāla – 1. vieta. Komandu pārstāvēja – Kristīne Kalnmača, Aļevtina Gutmane, Alena Eldmane un Diāna Veigure.

100 m skrējienā LSPA dāmas bija kuplā pulciņā – Agnese Prikaza, Aļevtina Gutmane, Alena Eldmane, Diāna Veigure, Kristīne Kalnmača un Beāte Beatrise Konrade. Piecas no LSPA studentēm izcīnīja vietu finālā. Savukārt uz goda pjedestāla 2. pakāpiena kāpa 1. kursa studente Aļevtina Gutmane.

100m skrējienā vīriešiem LSPA pārstāvēja Dāvis Štokmanis, Jānis Upenieks, Erlends Bērziņš, Ivo Dans Kleinbergs, Aldis Graudiņš, Agris Apkalns un Marks Šteinbergs. Finālā ieskrēja Agris Apkalns, Ivo Dans Kleinbergs, kā arī Aldis Graudiņš, kuram pietrūka mazliet, lai kāptu uz goda pjedestāla, šoreiz - 4.vieta.

Lodi par LSPA komandu grūda Edgars Berķis, Guntis Kļaviņš un Marta Šaboviča. Edgars Berķis vīriešu konkurencē izcīnīja čempiona titulu, bet Guntis Kļaviņš 3.vietu. Marta Šaboviča par 5 cm atpalika no 3. vietas un palika ceturtā.

400m skrējienā sievietēm 1. kursā studējošā Eilīna Antapsone ierindojās 3.vietā.

1500m skrējienā Akadēmiju pārstāvēja Regīna Rudzīte, Megija Stalberga, Maksims Bogdānovs un Andrejs Bānis. Dāmas palika aiz pjedestāla, savukārt Andrejs Bānis ieguva 2. vietu un Maksims Bogdānovs 3. vietu.

Tāllēkšanu šogad pārstāvēja tikai studentes – Linda Puriņa, kura ieņēma 2. vietu un Alena Eldmane -5. vieta.

Šķēpa mešana vīriešiem – Guntis Kļaviņš izcīnīja 3. vietu.

5000m skrējiens vīriešiem – Brāļiem Jevgeņijam Bogdānovam un Maksimam Bogdānovam dubultā uzvara: Jevgeņijs - 1. vieta, Maksims - 2.vieta.

Sacensību 2. diena – 11.maijs

200 m skrējienā sievietēm - Aļevtinai Gutmanei 2.vieta, bet Kristīnei Kalnmačai 3.vieta. Vīriešu konkurencē finālā skrēja Ivo Dans Klainbergs.

3000 m skrējienā ar kavēkļiem startēja Jevgeņijs Bogdanovs un Andrejs Bānis. Andrejam 2. vieta, Jevgeņijam 3. vieta.

3000m skrējienā sievietēm Megija Stalberga izcīnīja 3.vietu, Regīna Rudzīte 4.vietu.

Diska mešanā LSPA pārstāvjiem - Ivo Danam Kleinbergam 2. vieta, bet Martai Šabovičai 3.vieta.

4x400m stafetē vīriešiem mūsu komandā skrēja Agris Apkalns, Dāvis Štokmanis, Ivo Dans Kleinbergs un Maksims Bogdānovs. Puiši ierindojās 2. vietā.

60101220 1561840653947928 60369858449113088 o60048059 1561844193947574 7983297116007038976 o 60439609 1561843267281000 4569323896993480704 o

Augstlēkšana Fēlikss Rūmnieks (LU) – 1,95 m

Tāllēkšana Dāvids Kutra (RTU) – 6,71w m (6,53 m)

Diska mešana Anna Tuulia Olkonena (RSU) – 45,62 m

Šķēpa mešana Katrīna Sirmā (RSU) – 51,05 m.

Rezultāti sievietēm ŠEIT

Augstskolu kopvērtējumā  vīriešiem pārākie bija RTU vieglatlēti – 471 p., 2.v. LSPA – 463 p. un 3.v. LLU – 461 p.. Savukārt sievietēm -  1.v. LSPA – 356 p., 2.v. LLU – 300 p. un 3.v. RTU – 232 p..